banner476

SBS Yerleştirme Sonuçları Erken Açıklanıyor

SBS Yerleştirme Sonuçları Bir Hafta Erken Açıklanıyor

Meb Personeli 15.08.2012, 00:03 15.08.2012, 00:03
SBS Yerleştirme Sonuçları  Erken Açıklanıyor
Meb Sbs takvimini gözününde bulundurmayarak özür gurubu takvimini yayınlarken Çocuğu  Sbs ye giren öğretmenleri özür duruma bağlı yer değiştirme imkaanı vermemekteydi.

Bu konuda  mebpersonel.com sitemize gelen bir mailde bu  durumu şöyle anlatılmıştı

M.E Bakanlığının 2012 Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme kılavuzunun GENEL VE ÖZEL HAYATI ETKİLEYEN NEDENLERE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELER Başlığı altındaki 4.1. e ) maddesinde :e) Öğretmenlerden ,Görevli olduğu yerleşim yeri dışında bir ortaöğretim kurumunu merkezî sınavla kazanan çocuğunun öğrenim göreceği yerde yatılı öğrenim görme imkânı olmadığını belgelendirenler yer değiştirme başvurusunda bulunabileceklerdir.denilmektedir.
Konuyla ilgili başvuru tarihi 17.08.2012 de son bulurken 2012 OGS sonuçlarının yine M.E.Bakanlığının yayımladığı kılavuzda 24 Ağustos 2012 tarihinde ilan edileceği ifade edilmektedir. Bu durumda bu maddeye ilişkin başvuruların yapılması mümkün gözükmemektedir.Bakanlık her defasında kendisiyle çelişmekte ve çok ağır mağduriyetlere sebep olmakta ve ağır vebal altında kalmaktadır.
Konuyla ilgili acil açıklayıcı bilgiye ihtiyaç bulunmaktadır.  Saygılarımla...

Eğitim-Sen: Girişimlerimiz sonucunda, çocuğu SBS'yi kazanan öğretmenler özür grubundan tayin olabilecekler. Bu konuda Eğitim Sen'nin yapmış olduğu açıklama 

Bakanlık  bu nedenle Sbs sonuçlarını bir hafta erken açıklayarak bu mağduriyeti ortandan kaldırmayı planlıyor.
Milli Eğitim Bakanlığı, SBS sonuçlarını ayın 15’ine yetiştirmeye çalıştıklarını, yetiştirilemez ise, bu durumdaki öğretmenlere özür grubundan tayin hakkının verileceğini, çocuğunun yerleştiğini belgeledikleri takdirde bunun kararnameye dönüştürüleceğini sendikamıza belirtmiştir. 


Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@