banner476

Seçmeli derse öğretmen kalmayınca!...

Seçmeli derse öğretmen kalmayınca!

Meb Personeli 02.11.2012, 11:00 02.11.2012, 11:00
Seçmeli derse öğretmen kalmayınca!...
Ardahan'da öğretmen açığı bulunan bir lisenin seçmeli din derslerini Ardahan müftüsü ile milli eğitim müdürü vermeye başladı.Ardahan Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ardahan Rekabet Kurumu Fen Lisesi'nde peygamber efendimizin hayatı ile din dersinde öğretmeni açığı bulunduğunu söyledi.


Öğrencilerin derslerinin boş geçmesini istemediklerini, bu açığı kapatmak için müdürlük olarak arayışlara girdiklerini ifade eden Eteker, Ardahan Müftüsü Galip Akın ile seçmeli derslere girmeye karar verdiklerini belirtti.


Eteker, Ardahan Rekabet Kurumu Fen Lisesi'nde müftü Akın ile peygamber efendimizin hayatı ve din derslerini vermeye başladıklarına dikkati çekerek, şunları kaydetti:


"Bizim için asli görev öğretmenliktir zaten. Her şeyden önemlisi öğrencilerimizle birlikte olacağız. Güzel bir iş yapacağımıza inanıyorum. Öğrencilerimiz eğer istifade ederlerse dönem sonuna kadar peygamber efendimizin hayatını kendilerine anlatmış olacağız. Din dersine yetkili olan herkes girebilir. Ben seçmeli derse, il müftümüz ise din dersine girecek."


Eteker, haftada 6 saat ders vereceklerini belirterek, "Bizim burada beklentimiz ek ders ücreti değil. Amacımız öğretmen açığını kapatıp, öğrencilerimize bir şeyler vermek, onlara bir şeyler kazandırmak. Biz fahri olarak bu işi üstlendik. Bizim için öğrencilerimize bir şeyler verebilmek önemli. Her şeyden önemlisi ise öğrencilerimizle olmak. Öğretmen açığını kapatabilirsek ne mutlu bize" diye konuştu.


Amaçlarının Ardahan'da eğitim kalitesini artırmak olduğunu vurgulayan Eteker, bu nedenle her türlü fedakarlığı göstereceklerini kaydetti. 
Yorumlar (1)
şubatttttt30 bin 8 yıl önce
bunlar öğretmenler ve memurları bahane ederek öğretmen atamsı yapamayız demeye getiriyorlar hep kendi isteklerini dayattırıyorlar kpss puanımızı 1 yıla mahkum ettiler bizlerin bu uğurda harcadığı zaman çemek para hiçe sayılıyorsorarım herkese bizleri umursamayan halkımıza bizlere yazık değilmi öğretmen olacağız diye fakülttelerden mezun olduk. bunlar allah korkusu nu bile kenara atıp bunca insanım kiçe sayıp görmezden gelinen öğretmen adayları 300 bine yaklaştı verilen bir söz var 30 bin atama yapılmalı insanlar kandırlmamalı bizler maduruz başabakanımız bizleri görsün okusun yazdıklarımızı çok zor durumdayız intihar eden arkadaşlarımız var hepsi atanmama umutsuzluğu ile canlarına kıydı yazık değil mi bu uğur da bizsürü insan ne yapaıcağını bilemez durumda yaşımız 30 buldu giden ömrümüz harcanan bu zamanlar paralar hep atanma umuduyla kulak verin sesimize lütfe lütfen şubatta 30 bin atama yapılsınnn..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@