banner476

Seçmeli derslere tanıtım videosu

ANKARA Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokul 5. sınıf öğrencilerinin bu yıl seçecekleri dersler için internet sitesinde tanıtım videoları yayınladı.Bakanlığın, ''www.meb.gov.tr'' adresli internet sitesinden, öğrenciler seçmeli...

Meb Personeli 07.09.2012, 01:18 07.09.2012, 01:18
Seçmeli derslere tanıtım videosu
 
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokul 5. sınıf öğrencilerinin bu yıl seçecekleri dersler için internet sitesinde tanıtım videoları yayınladı.

Bakanlığın, ''www.meb.gov.tr'' adresli internet sitesinden, öğrenciler seçmeli derslerin tanıtım videolarını izleyerek seçim yapabilecek.

Ardından, belirledikleri dersleri okul müdürlüklerine dilekçeyle sunan öğrencilerden en az 10'unun aynı dersi seçmesi durumunda gruplar oluşturulacak.

Ortaokul 5. sınıflar için haftalık ders çizelgesinde Kur'an-ı Kerim, Hazreti Muhammet'in Hayatı, Temel Dini Bilgiler, Okuma Becerileri, Yazarlık ve Yazma Becerileri, Yaşayan Diller ve Lehçeler, Yabancı Dil, Bilim Uygulamaları, Matematik Uygulamaları, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım, Görsel Sanatlar, Müzik, Spor ve Fiziki Etkinlikler, Drama ile Zeka Oyunları seçmeli dersleri yer alıyor.

MEB'in internet sitesinde, Bakan Ömer Dinçer'in konuşmasına da yer verildi.

Dinçer, ''Bu videolar izlenip hangi dersin seçileceğine karar verildikten sonra bunun 10-12 Eylül 2012 tarihleri arasında okullarımıza bildirilmesi gerekiyor. Bu yıl seçilen bir ders bundan sonraki yıllar seçilmek zorunda değil. Ya da bu yıl seçilmeyen bir ders bundan sonraki yıllarda seçilebilir'' diye konuştu.

 
Yorumlar (1)
ayça 8 yıl önce
öğrenciler fransızca istiyorlarmış öğretmen yok diyerek başka ders öneriyorlarmış avrupa birliği girme sürecinde olan türkiyede.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@