banner476

Seçmeli Kur'an dersi için son tarih 12 Eylül...

Seçmeli Kur'an dersi için son tarih 12 Eylül

Meb Personeli 11.09.2012, 08:58 11.09.2012, 08:58
Seçmeli Kur'an dersi için son tarih 12 Eylül...

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Aydın, seçmeli Kur'an-ı Kerim, Siyer ve Temel Dini Bilgiler dersleri için ortaokul 5. sınıf ile tüm liselerin 9. sınıf öğrenci velilerinin okullara 12 Eylül Çarşamba günü mesai bitimine kadar dilekçe vermesi gerektiğini söyledi.


Ara sınıflardaki öğrencilerin velileri ise dilekçe vermeyecek.


Milli Eğitim Müdürü İbrahim Aydın'ın verdiği bilgiye göre, 4+4+4 eğitim sistemi kapsamında 31 Ağustos 2012 tarihli MEB Genelgesi gereği bu yıl ortaokul 5. sınıf ile her türlü lise, Anadolu, fen, mesleki ve akademik liselerin 9. sınıfındaki öğrenci velileri, okula verecekleri dilekçeyle çocuklarının Kur'an, Siyer ve Temel Dini Bilgiler derslerini almasını talep edebilecek. Çocuklarının bu dersleri almasını isteyen veliler 12 Eylül Çarşamba gününe kadar okul müdürlerine dilekçe vermesi gerekiyor.


Balıkesir'de eğitim öğretim yılının sorunsuz başladığını belirten İl Müdürü İbrahim Aydın, öğretmen ve derslik konusunda sıkıntı bulunmadığına işaret etti. 2012-2013 eğitim öğretim yılında başlayacak 4+4+4 eğitim sisteminin, eğitim sistemini kökten değiştirdiğini kaydeden Aydın, yeni dönemde sorunların yaşanmaması için çalışmalarını tamamladıklarını belirtti. Aydın, 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak eğitim için il genelinde 193 bin öğrenci ve 13 bin öğretmen ile eğitime hazır olduklarını kaydetti.


Aydın, yeni dönemde il genelinde 66 ayını dolduran 17 bin 900, merkezde ise 5 bin 400 öğrencinin ilk kez okulla tanıştığını aktardı. Balıkesir'de 66 ayını dolduran 566 öğrenci velisinin çocuğuna rapor aldığını belirten Aydın, "Bu rakam sadece yüzde 3.1'e karşılık geliyor. Bu da gösteriyor ki velilerimiz teveccüh gösterip çocuklarını okula göndermişler. Bu durum bizi mutlu etti." diye konuştu.


İl genelinde derslik ve öğretmen sıkıntısının bulunmadığına dikkat çeken İbrahim Aydın, derslik konusunda geçen yıldan daha iyi durumda olduklarını hatırlattı. Bakanlığın talimatıyla mekanların daha verimli kullanılması için çalışma yaptıklarını söyleyen Aydın, "Çalışmalar neticesinde nisan ayında 137 yeni derslik kazandırıldı. Yeni derslik için de çalışmalar sürüyor. Bu yıl programımızda 232 yeni derslik yapımı için planlamamız var. Tüm bunlar eğitimi olumlu etkiliyor." şeklinde konuştu.


"İMAM HATİP ORTA KISMINA 951 KAYIT YAPILDI"


Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Aydın, merkezde iki adet İmam Hatip Orta Okulu'nun bulunduğunu ifade ederek, bu iki okula cuma günü itibariyle 951 öğrencinin kayıt yaptırdığına dikkati çekti. Vatandaşların talebine göre planlama yaptıklarını dile getiren Aydın şöyle konuştu: "Gazi Osman Paşa Mahallesi'nde bulunan Balıkesir Karesi Bey İmam Hatip Orta Okulu ile Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi içinde bulunan iki okulumuz var. Toplam iki imam hatip ortaokulumuzda 250 öğrencimiz okuyabilecek."


Taşımalı eğitimle hizmet veren bölgelerde taşıma ihalelerinin yapıldığı bilgisini veren İbrahim Aydın, özel okullarda ise okul aile birliğinin konuyla ilgilendiğini söyledi. Aydın, taşımalı eğitimle hizmet veren bütün okullarda öğlen öğrencilere sıcak yemek verileceğini vurguladı. 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@