banner476

Şefika Biçer Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı Görevine Atandı

Türkiye'nin ilk başörtülü ilçe Milli Eğitim Müdürü olan Şefika Biçer Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Meb Personeli 31.05.2017, 13:58 31.05.2017, 14:17
Şefika Biçer Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı Görevine Atandı

Türkiye'de başörtülü olarak ilk defa bir İlçe Milli Eğitim Müdürü atanmıştı. Şefika Biçer, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladıktan sonra, görevden alınmıştı.

Görevden alınmasının ardından İdari Mahkemeye başvurarak bu karara itiraz eden Biçer haklı bulunmuş ve görevine iade edilmişti. Göreve iade edilen Biçer, Bu sefer Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığını görevine terfi ettilirdi.

Şefika Biçer Kimdir?

Ankara’da doğan Şefika BİÇER, Ortaöğrenimini Tevfik İleri İmam Hatip Lisesinde, Yükseköğrenimini Gazi Üniversitesi Kastamonu Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünde tamamladı. 2002 yılında sınıf öğretmeni olarak Erzurum’da göreve başladı. 2009-2014 yılları arasında MEB Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün açmış olduğu yurt dışı sınavını kazanarak, Suudi Arabistan’ın Medine şehrindeki Uluslararası Medine Türk Okulunda sınıf öğretmenliği görevini yürüttü. Yurtdışı görevi sonrası Çankaya Kurtuluş İlkokulunda Müdür yardımcısı olarak göreve başladı. 13 Mayıs 2015 tarihinde Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne görevlendirildi ve 20 Temmuz 2015 tarihinde Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. TODAİE Eğitim Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimi devam etmektedir. İyi derecede Arapça ve orta derecede İngilizce bilmektedir.

MEB Personel

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@