banner476

Sendika temsilcisi öğretmen, okul müdürünü darp etti

Nevşehir'in Avanos ilçesinde bir okul müdürünün, sendika temsilcisi öğretmen tarafından darp edildiği öne sürüldü.

Meb Personeli 06.01.2016, 21:22 06.01.2016, 21:24
Sendika temsilcisi öğretmen, okul müdürünü darp etti
 Nevşehir'in Avanos ilçesinde sendika temsilcisi tarafından darp edildiği öne sürülen okul müdürü, hastanede tedavi altına alındı.
İlçeye bağlı Kalaba beldesinde sınıf öğretmeni olarak görev yapan Türk Eğitim-Sen Avanos temsilcisi M.B'nin, bir okulun müdürü İ.B'yi, okulun kalorifer dairesinde darp ettiği iddia edildi.

Olayın, okuldaki öğretmenlerin araya girmesiyle yatıştığı ileri sürüldü.

Ambulansla kaldırıldığı Nevşehir Devlet Hastanesinde darp raporu verilen okul müdürü İ.B, öğretmen M.B'den şikayetçi oldu.

İ.B'yi hastanede ziyaret eden Eğitim Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşanan olaydan üzüntü duyduklarını söyledi.

Bir eğitimcinin darp edilmesinin kabul edilemez olduğunu vurgulayan Özdemir, "Eğitim camiası içerisinde yapılan bu tür davranışı hiçbir zaman onaylamıyoruz. Elbette eğitimciler ve bağlı oldukları sendikaları arasında birtakım görüş ayrılıkları olabilir ancak bu olayın dışa vurumu böyle olmamalıydı" dedi.

Özdemir, olayın ardından okul müdürü İ.B'nin psikolojisinin bozulduğunu belirterek, sendika olarak sürecin takipçisi olacaklarını ifade etti.
Yorumlar (3)
Nevşehirli 5 yıl önce
İnanmayın. Bunlar reklam kokan hareketler. Hiç bir müdür kendi okulunda dayak yemez. Malum her horoz kendi çöplüğünde öter. Helekl ki kalorifer dairesinde ne işleri varmış?
halil 5 yıl önce
nevşehirli ye katılıyorum, hele ki yandaş sendikanın yandaş sitesinin haberiyle peşin hükümlü olmamak lazım.
kedi 5 yıl önce
zamanında dövseydiniz bu kadar haksızlık yapamazlardı. günaydın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@