banner476

Sevilay Öğretmeni Kim Öldürdü?

Sevilay Öğretmeni Kim Öldürdü?

Meb Personeli 26.09.2012, 23:41 26.09.2012, 23:41
Sevilay Öğretmeni Kim Öldürdü?
 Bugün bir öğretmeni, anneyi, eşi, bir insanı kaybettik. Rabia Sevilay Durukan 700 küsur bin kişilik eğitim ordusundan düşülecek bir sayı değildi. Her insan gibi tek, eşsiz ve özeldi. Yapılacak hiçbir açıklama, alınacak hiçbir tedbir, adını dağlara-taşlara hatta okullara vermek kaybını telafi etmez, etmeyecek!

Sınıfında, kendi öğrencisi tarafından bıçaklanan ilk öğretmen olmadı, ölmüş olmasıyla bakanının ağzından açıklamalarına konu oldu, teselli midir?

Onlarcamız bıçaklı satırlı saldırıya uğrarken, tehdit edilir, aşağılanırken susanların bize sahip çıkacağı tutmuş, lütuf mudur?

Öğretmenin övüldüğü günlerden DÖVÜLDÜĞÜ günlere bir günde gelinmedi, bir günde dönülmez!

Bize; “her koşulda sınıf geçir, veliyi üzme, öğrenciyi ezme, haddini bil, dersine gir, kapını kapat, sorun çıkarma, kolun kırılsa yenine sakla, yapamayacaksan çek git…” dediler.

Aldığımız maaşı, bilgimizi, çalışma süremizi, tatilimizi, tayinimizi,… dillerine doladılar. İtibarımızı yerlere çalıp bacak kadar bebelerin önüne attılar!

Küfrü edenin başı okşandı, öğretmen dövenin okulu değişti en fazla. Binlerce öğrencili okullar TEK BİR DİSİPLİN OLAYI YAŞANMADI diye kapattı her sezonu, defterler temize çekildi, istatistiklerden silindi uğradığımız eziyet.

Dün ıslık çalan, yarın çelme takar oldu, veli hakareti yumruğa, ergen öfkesi bıçağa döndü, NEREDEYDİNİZ?

Çocuklar ilk kez ergen olmuyor bu ülkede, öğretmenle öğrenci ilk defa çatışmış değil. Anlık öfkelerin cinayete dönüşmesinin nedeni: SİZİN YARATTIĞINIZ ÖĞRETMEN ALGISI, SİZİN YOK ETTİĞİNİZ DİSİPLİN, CEHALETE ÖDÜL OLAN KARNELERDİR!

Zorunlu ücretsiz okul nöbetlerinde eğitim ortamını değil, can güvenliğini koruma derdindeyiz. Okul içinde ve dışında açık hedefiz. Bizlere disiplini sağlamak, eğitim vermek için rica dışında bir dil bırakmadınız, yazıklar olsun!

Okulları diploma verici, disiplin kurullarını affedici, idarecileri kabahat gizleyici, bizleri BEKÇİ edenlerin eline Sevilay Öğretmenin kanı bulaşmıştır. Alındığı söylenen, alınacağı vaadedilen tedbirleri Sevilay Öğretmenin 2 çocuğuna, eşine, annesine, sevenlerine anlatmayı deneyin. Onlar sizi anladığında biz de affedeceğiz…

Cansel GÜVEN

Anadolu Eğitim Sendikası

Genel Başkanı

Yorumlar (11)
tamamen katılıyorum. 8 yıl önce
hepimiz köle olduk.hiç bir hakkımız yok.
SEMOŞ 8 yıl önce
hepsi bakan ömer dinçer'in suçu...allah seni bildiği gibi yapsin...
TÜRKÇECİ 8 yıl önce
nasil eğitimcisiniz siz ya??bakan her öğretmenin arkasına polismi takacak??öğretmenimiz bıçaklanacağını okul idaresine haber vermiş idarenin suçu var ortada önlem alması gerekirdi.her suçu bakana atarak ne kadar komik oluyorsunuz!!!
as 8 yıl önce
sen ne diyorsun ya. bilip bilmeden. eğitimi bu hale getiren, öğretmeni öğrencinin, velinin ve toplumun önünde itibarsızlaştıran kim? değersizleştiren kim? gel bakalım şuanda okullarda bir gün derse gir acaba kaç saat dayanabileceksin.
TÜRKÇECİ 8 yıl önce
değieşn dünya şartları artık öğrenci merkezli eğitimi önemsiyor.ilkokulda matematik sorularını yanlış yapınca hoca cetvelle kafama vururdu.doğru olan bu muydu?dayanamıyorsan öğretmenlik yapmayacaksın..
sayın bakan 8 yıl önce
buyurum cenaze namazına,bekliyoruz biz orada olacağız.
10 yıl öncee 8 yıl önce
evt tam 10 yıl önce ve ilköğretimde, odunla dövdü öğretmenini (ilköğretim öğrencisi), birkaç topladığı adamlarla. canını zor kurtardı öğretmen. polise heryere gidildi, müdür destek oldu vee sonuçç öğrenci dersine girecekkk.. şok oldukk. yorum sizinn
lyl 8 yıl önce
öğretmen böyle düşünürse yanmışız. o bıçak bize de gelmiş demektir, bırakalım bu idealist öğretmen tavırlarını...65 kişilik öğretmen kadrosu olan okulda her gün 10 kişilik gruplar halinde okulu terketme kararı almıştık. öğrenci serseri, veli demişsin öylee.. bunu suçu da mı öğretmene ait
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@