Siirt Valisin'den Okuma-Yazma Dersi

Siirt Valisin'den Okuma-Yazma Dersi

Siirt Valisi Musa Çolak, yetişkinlere yönelik, başlatılan, okuma-yazma kampanyasının, il ve ilçelerde hızla devam ettiğini bildirildi.

  iirt Valisi Musa Çolak, yetişkinlere yönelik, Siirt Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan, okuma-yazma kampanyasının, il ve ilçelerde hızla devam ettiğini bildirildi.

Vali Musa Çolak, "Ana-Kız Okuldayız Okuma yazma kursları, ülkemiz genelinde olduğu gibi, İlimizde de Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'nın liderliğinde Hanım efendi Emine Erdoğan'nın himayelerinde, 1 Eylül 2008 tarihinde başlatılmış ve bu yönde çalışmaların hızla devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden aldığım bilgilere göre; 1 Eylül 2011 tarihi ile 19 Nisan 2012 tarihleri arasında başlatılan Ana-Kız Okuldayız, Okuma-yazma kurslarında; il genelinde 321 kurs açılmış, 631 Erkek, 2 bin 564 bayan olmak üzere, toplamda; 3 bin 195 kişiye okuma yazma öğretilmiştir"dedi. 

Ülkelerin kalkınmasında eğitimin hayati bir öneme sahip olduğunu belirten Vali Çolak, "Bir ülke ne kadar eğitilmiş insana sahipse, gücüde o oranda yüksektir. İnsanımızın eğitim seviyesini ve niteliğini yükseltmek ve emsalleriyle yarışabilir hale getirmek amacıyla; Okuma-yazma kampanyasına büyük önem veriyoruz. Okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın kalmaması için, tüm imkanları seferber ediyoruz. İl genelinde alan taramalarını tekrar gözden geçirilip, değerlendirilmesi ve kurslara gelmeyen yetişkinlerin ikna edilip kurslara kayıtlarının yapılması için tüm Kaymakamlıklarımıza ve eğitim kurumlarımıza talimat verdim. Okuma -Yazma kurslarının 31 Temmuz 2012 tarihine kadar devam edecek. İlçelerimizde ve ilçe köylerimizdeki kursiyerlere, Kaymakamlıklar tarafından maddi ve manevi her türlü desteğin sağlanacağız" dedi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.