banner476

Sınıf Öğretmenleri Kan Ağlıyor

Sınıf öğretmenlerine yapılan haksızlık eğitim camiasını yaralıyor.

Meb Personeli 26.12.2019, 16:33
Sınıf Öğretmenleri Kan Ağlıyor

 Milli Eğitim Bakanlığı, branş öğretmenlerine haftalık girdikleri 15 saat ders karşılığında sınıf öğretmenlerine ise 18 saat ders karşılığında maaş ödemesi yapıyor. Bu saatlerin üzerindeki saatlere ek ders ücreti ödeniyor. Bakanlık, neden sınıf öğretmenlerine daha fazla ders saatine girdiklerinde maaşı hak edebileceğini söylüyor? Bu durum haksızlık değil midir?
 
 Öte yandan ortaöğretimde uygulanan DYK kurslarında %100 artırımlı ek ders ödemesi yapılıyor. Sınıf öğretmenleri ise İYEP'te normal ek ders ücreti alıyor. Yani branş öğretmenleri 10 saat derse girip 20 saat ders parası alıyor, sınıf öğretmenleri ise 10 saat derse girip 10 saat ders parası alıyor? Bu adalet midir?

 DYK kurslarında görev alan branş öğretmenlerine ek hizmet puanı veriliyor. Sınıf öğretmenlerine ise İYEP  için herhangi bir hizmet puanı verilmiyor. Bu hak mıdır?

 Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretime temel eğitimden daha fazla önem veriyor. Temel eğitim, ortaöğretime göre daha mı değersizdir? Temel olmadan ortaöğretimden ne gibi bir başarı beklenmektedir? Sınıf öğretmenleri üvey evlat mıdır?

 Yaklaşık 350 bin sınıf öğretmeni adına...

Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@