Sınıf öğretmenlerimizin mali hakları diğer öğretmenlerimizden geride kalmıştır.

Sınıf öğretmenlerimizin mali hakları diğer öğretmenlerimizden geride kalmıştır.

Sınıf Öğretmeni ek ders konusu Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e Soruldu.7Sınıf öğretmenleri ile branş öğretmenlerinin aldıkları ek ders ücreti ile ilgili  h MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran BULUT, ek ders ücreti farkı ile ilgili Milli  Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER’ e cevaplaması için yazılı soru önergesi verdi. Sitemizde  yayınlanan   haberi ve soru önergesini  yayınlıyoruz !

TÜRKİYE BÜYÜK MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
Aşağıda yer alan sorumun Milli  Eğitim  Bakanı Ömer DİNÇER tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.11.03.2012
Ahmet Duran Bulut
Balıkesir Milletvekili
Sınıf öğretmenlerimizin mali hakları diğer öğretmenlerimizden geride kalmıştır. Aynı eğitimi  almış ve aynı kurumda görev yapan öğretmenler arasında ki maaş farkı, görmezden gelinmiştir.
Öğretim hayatının temelini oluşturan ilköğretim okulu birinci kademesinde görev yapan sınıf öğretmenlerimiz öğrencilerimize okumayı yazmayı öğretmenin dışında öğrencilerimize  kazandırdığı  davranışları, öğrenciler hayatları boyunca alışkanlık olarak devam ettirmektedirler.
Sınıf öğretmenlerimiz branş öğretmenlerimiz gibi  lisans   eğitimi  almakta, KPSS sınavları ile atanmaktadırlar. Aynı okul da 30 saat derse giren sınıf öğretmenin ek ders ücreti 15  saat iken, branş öğretmenlerimizin 20  saate kadar ek ders ücreti almaktadırlar.
Bu durumda öğretmenlerimiz açısından ayrım niteliğindedir. Bu durumun bir an önce düzeltilmesi ve ayrımcılığın ortadan kaldırılması gerekmektedir.
Sınıf öğretmenlerimizle branş öğretmenlerimiz arasındaki ekders  ortadan kaldırılarak ayrımcılığın ortadan kaldırılması adına ne tür çalışmalar yapmaktasınız?

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum