banner476

Sınıfta Bozkurt İşareti Yapan Öğretmenin İşine Son Verildi

DİYARBAKIR'ın Bismil İlçesi'ndeki bir okulda,akıllı tahta önünde bozkurt işareti yaparken çektirdiğifotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşan ücretli öğretmen Ö.D.'nin işine son verildi, hakkında inceleme başlatıldı.

Meb Personeli 26.10.2017, 20:09 27.10.2017, 09:23
Sınıfta Bozkurt İşareti Yapan Öğretmenin İşine Son Verildi

Bismil ilçe merkezindeki bir okulda ücretli öğretmenlik yapan Ö.D., sınıftaki akıllı tahtanın önünde bozkurt işareti yaparken fotoğrafını çektirdi, bunu da sosyal medya hesabından paylaştı. Fotoğraf, sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü, konunun hassasiyeti nedeniyle ücretli öğretmen Ö.D.'nin işine son verdi, hakkında inceleme yapılması için bir müfettiş görevlendirdi.

Yorumlar (3)
Şenol 3 yıl önce
Peki sınıfta Kürtçe konuşan pkk sempatizanligi yapan ogretmenlerin işine neden son verilmiyor.hatta okula idareci olarak görevlendiriliyor. Hatta yönetmelikte Türk bayrağı kanunu ve Istiklal marşı kanunu varken doğudaki İdareciler bunlara gereken saygıyı göstermiyor. Öğrenci yokken işaret yapan biri suçlu dersin de pkk sempatizanini anlatan özgürlükçü yazik ülkem
youssuef 3 yıl önce
bayım kürtçe konuşmak suç teşkil etmiyor olsa gerek devletin resmi televizyonunda kürtçe yayın yapılıyor oysa bir partinin sembolünü kullanmak devlet memurları kanununa göre suç ve memuriyetten çıkarma cezasına tekabül ediyor. ne iş yaptığınızı bilmiyorum ama sanırım memur değilsiniz
Cem 3 yıl önce
Yakında kadroya alınır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@