banner476

Sözleşmeli Öğretmenlere Müsteşardan Kötü Haber!

Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Tekin EBA üzerinden canlı yayınla öğretmenlere seslendi. Müsteşar Yusuf Tekin'den sözleşmeli öğretmenlere ise kötü bir haber geldi.

Meb Personeli 12.06.2017, 11:57
Sözleşmeli Öğretmenlere Müsteşardan Kötü Haber!

Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Tekin EBA üzerinden canlı yayınla öğretmenlere seslendi. Müsteşar Yusuf Tekin'den sözleşmeli öğretmenlere ise kötü bir haber geldi.

Öğretmenlerin seminer çalışmaları bugün itibariyle start aldı. Bu nedenle EBA üzerinden yapılan canlı yayınla öğretmenlere seslenen MEB Müsteşarı Yusuf Tekin sözleşmeli öğretmenlerin hoşnut olmayacağı bir açıklamada bulundu.

Bilindiği üzere sözleşmeli öğretmenler görev yaptıkları yerden 4 yıl boyunca ayrılamıyorlardı. Bu konuyla ilgili olarak kamuoyundan tepki gelmiş ve sözleşmeli öğretmenleri aile durumu düşünülmesi istenmişti.

Milli Eğitim Bakanlığından bu konuda adım atılması beklenilirken, Milli Eğitim Müsteşarı Yusuf Tekin, sözleşmeli öğretmenleri eş durumu tayinlerinden yararlanamayacağını açıkladı. 

Yusuf Tekin'in açıklamalarıyla ilgili ayrıntıları sizlerle paylaşacağız. Fakat sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu tayinlerinden yararlanmasının önü kapatıldı.

MEBPERSONEL.COM/ÖZEL HABER

Yorumlar (8)
Ali 3 yıl önce
Biz bir okulda çalışan öğretmeniz o kadrolu olduğu için eş durumu tayini isterken sözkesmeli öğretmenin tayin hakkı olmaması ne kadar doğ.onun ailesi aile de sözleşmeli öğretmenin ki ne.olmuyorsa o zaman tüm haklar sözleşmeli öğretmenlerin sahip olduğu haklara sahip okunma.4 yılda yapilacak olan alan sınavı keşke bu yıl yapılsa.Alinan puanlara göre okul tercihleri bile yapılsa ne güzel olur.
yeliz tefer 3 yıl önce
sözleşmeli̇ öğretmen köleli̇kti̇r beni̇m gozumde kadrolu öğretmenler sözleşmeli̇lerle dalga geçi̇yorlar öğretmenleri̇n onuruyla oynamayi birakin yoksa si̇ze oy moy yok
Şerife 3 yıl önce
Bir yıl öncekiler normal memur bu yılkiler sözleşmeli atandılar çok buyuk
Haksızlık
FELSEFECİ 3 yıl önce
ben şartlari tutuğu halde atanamayan dershane öğretmeni̇yi̇m cumhur başkanimiz ki̇mseyi̇ mağdur etmeyeceği̇z dedi̇ği̇ halde sen bi̇zleri̇ mağdur etmi̇ş bi̇r müsteşarsin sana cumhur başkaninin sözü bi̇le geçmi̇yor ne di̇yeli̇m Allah bi̇ldi̇ği̇ gi̇bi̇ yapsin seni̇
Aliye 3 yıl önce
İyi de bunu bilerek atandılar zaten yeni bir haber değil
musa 3 yıl önce
Zaten sözleşmeli için eş durumu olmayacağı önceden söylendi gidişatta sıkıntı yok
hakan dilmac 3 yıl önce
Bazilari bilerek atandiniz diyorlar o zaman meb bir yil icinde hem sozlesmeli hem ds kadrolu alim yapmaliydi bundan sonra herkes sozlesmeli olacak diye bir diretme insanlada secim hakki tanimiyor sozlesmelilere ne yazikki aciyorum kimse onlarla evlenmek istemeyecek yazik hayatlari ile oynuyorsunuz onlari
emel 3 yıl önce
açıklama bile bile kabul ettiler herles bile bile yapoyor ama evdeki hesap çarşıya uymuyor aile bütünlüğüne bu kadar önem veren bir hükümet ne yapıyorsa sanki ücretli öğretmeniz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@