Şube Müdürlerinin Rotasyonu Yine Yargılık

Anadolu Eğitim Çalışanları Birliği Sendikası(And-Sen)Genel Başkanı Erdoğan YAZICI; Milli Eğitim Bakanlığı Şube Müdürlerinin rotasyon bilmecesi hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu.

Meb Personeli 25.06.2014, 08:10 25.06.2014, 08:53
Şube Müdürlerinin Rotasyonu Yine Yargılık
 YAZICI yapmış olduğu açıklamasında “Bilindiği üzere Meb Şube Müdürleri İlk rotasyon müracaatları 31 Mayıs 2014-13 Haziran 2014 tarihleri arasında yapılmış ve daha sonra Meb; Yapmış olduğu yazılı ve sözlü sınavlar sonucu sadece sözlü mülakata göre Şube Müdürlerini atamış ve buda yargıda iptal edilmiş olduğundan dolayı bu mahkeme kararını gerekçe gösterek şube müdürlerinin 31 Mayıs 2014-13 Haziran 2014 tarihleri arasındaki müracaatlarını iptal etmiştir. 
Daha sonra ikinci bir tarih belirleyerek şube müdürleri rotasyan müracaatlarını 20 Haziran 2014-24 Haziran 2014 tarihleri arasında almış ve yapılan müracaatlar soncunda ise 27 HAziran 2014 tarihinde Şube Müdürlerinin atamalarını yapacaktır. Meb'in yapmış olduğu bu uygulama hukuka tamamen aykırılık teşkil etmektedir. 

Çünkü hem birinci rotasyon tarihlerinde müracaatlarını yapan şube müdürlerinin puanları ve istek yerleri açığa çıkmış oldu, hem ikinci rotasyon puanlama sistemi değişerek şube müdürleri mağdur oldu, hemde sınavı kazanan ve sadece sözlü mülakat sonucuna göre atamaları yapılan şube müdürlerinin yerleri dolu olarak göründüğünden dolayı bu yerlere tercih yapma imkanı kalmamıştır. 

Bu sebeplerden dolayı sendikamız 24.06.2014 tarihinde konuyu yargıya taşıyarak konunun çok acil olması sebesiyle önce YÜRÜTMENİN DURDURULMASINI TALEP ETMİŞ akabinde ise yapılan işlemin İPTALİN talep etmiştir. “ Dedi. 
Yorumlar (37)
mkkk 6 yıl önce
bukadar da ortam bozucu olmayın kardeşim. öküzün altinda buzaği ariyor bu sendikalar
mkkk 6 yıl önce
bukadar da ortam bozucu olmayın kardeşim. öküzün altinda buzaği ariyor bu sendikalar
standartsız atamalar 6 yıl önce
standart olmayınca defalarca iptal kaçınılmaz.bu belli fakat ilginç olan şu hata da ısrar edilmesi. hemde defalarca hukuksuz(standartsız) bulunmasına rağmen illa ben istedim oldu kafası ısrar ediyor.kimse de burası anans cumhuriyeti mi diye sormuyor. yoksa burası anans cumhuriyeti de bizim mi haberimiz yok...
ali 6 yıl önce
beyinsizler danıştay sadece yürütmeyi durdurdu.. henüz iptal yok. kadroları nasıl boş göstersin
siyami 6 yıl önce
işte budur..zulme dur diyecek bu vatan evlatlarının sendikasına üye olacağım....mebde kimseye rotasyon yokken şube müdürlerini sürgüne göndermek evlamı...madem iyi niyetliydiniz 1709 kadroyu isteğe bağlı tayine açsaydınızya...25 sene sonra batıya geldik 31 senede tekrar sürgün bu adilmi..öğretmenlikte doğuda 20 yıl çalışmışım neden sayılmıyor...
mağdur 6 yıl önce
rotasyon bir haktır,kesinlikle yapılmalıdır,yıllardır küçük ilçelerde ve olumsuz koşullarda çalışıyoruz,birazda başkaları çalışsın,bundan dolayı rotasyon kesinlikle uygulanmaldır.
nıurhak 6 yıl önce
yürütmeyi durdurunca atamalar iptal olur. çok bilen, çok okusun.
Yeter 6 yıl önce
ya yeter siz nasıl sendikasınız artıık bu rotasyon olmalı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@