banner476

Suriyelilerle İlgili İş ve İşlemler Öğretmenlere Yaptırılıyor!

Suriyelilerle İlgili İş ve İşlemler MEB'de Görevli Öğretmenlere Yaptırılıyor!

Meb Personeli 01.01.2020, 21:19 01.01.2020, 21:20
Suriyelilerle İlgili İş ve İşlemler Öğretmenlere Yaptırılıyor!

Suriyeli öğrencilerin yoğunlukta olduğu semtlerdeki okullarda sürekli öğretmenlere fazladan iş ve işlem çıkması artık normal karşılanan bir durum haline gelmişti. Özellikte İstanbul'un bazı ilçelerinde sürekli okullara Suriyeli öğrencilerle ilgili yazı gönderilmekte; bu yazıda istenen iş ve işlemler de öğretmenlere ekstra iş yükü olarak yaptırılmaktaydı.

Fakat bu durum git gide ciddi bir hal almaya başladı.

Eylül ayından beri Suriyeli öğrencilerin kimlik bilgileri öğretmenler aracılığıyla iki kez toplatıldı. Yetmedi ev adresleri tek tek öğretmenlere tespit ettirilip excel dosyası halinde hazırlatıldı. 

Müdür yardımcıları açısından ise durum git gide zorlaşıyor. Suriyeli öğrencilerin servisleriyle ilgili iş ve işlemler, denetimler bitmek bilmiyor. Bu yetmezmiş gibi şimdi de okulun bulunduğu mahallede kaç tane Suriyeli aile varsa tek tek dolaşmaları; evde yaşayan tüm Suriyelilerle ilgili bilgilerin alınıp imza attırılması istenmektedir.

Müdür yardımcılarını okulda birçok iş beklerken, bu işleri bırakıp ev ev dolaşarak Suriyelilerin evlerini gezmeleri istenmektedir.

Öncelikle ne öğretmenlerin ne de müdür yardımcılarının böyle bir görevi bulunmamaktadır. Özellikle ev ev dolaşılarak Suriyeli tespiti yapılması işlemi tamamen polis tarafından yapılması gereken bir işlemdir.

Öğretmenlerimize ve müdür yardımcılarımıza bu tarz riskli görevler verilemez.

Mebpersonel.com olarak eğitim sendikalarına ve Milli Eğitim Bakanlığına sesleniyoruz.

Öğretmenlerinize, idarecilerinize sahip çıkınız! Diğer kurumlar kendi personeline bu işleri yaptıramadığı için MEB personeli görevlendirilmektedir. Suriyelilerle ilgili tüm iş ve işlemler okullar aracılığı ile yürütülmektedir.

MEB bu işe bir dur demelidir.

Mebpersonel.com olarak konuyla ilgili gelişmeleri takip ederek sizlere aktarmaya devam edeceğiz...

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@