Tüm Öğretmenlerin Değerlendirmeleri 1 Temmuz'a Kadar Yapılacak

Tüm Öğretmenlerin Değerlendirmeleri 1 Temmuz'a Kadar Yapılacak

Tüm Öğretmenlerin Okul Müdürleri Tarafından Değerlendirmeleri 1 Temmuz'a Kadar Yapılacak. MEB Okul Müdürleri Tüm Öğretmenleri Değerlendirecek Okul müdürleri mebbis performans değerlendirme modülü üzerinden 1 Temmuz'a kadar tüm Öğretmenleri değerlendirecek,bu değerlendirme nasıl ve ne şekilde yapılacak,sonuçlar nerede kullanılacak?

 Tüm Öğretmenlerin Değerlendirmeleri 1 Temmuz'a Kadar Yapılacak. 

Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğine göre 2016 öğretmen performans değerlendirme süreci başladı.  Okul müdürleri adaylığı kaldırılmış tüm öğretmenleri değerlendirecek. Bu değerlendirme sonuçlarında öğretmenlere Başarı Belgesi verilecek.

İşte o madde:
MADDE 54 ­ (1) Bu Yönetmelik kapsamında, Bakanlığa bağlı her derece ve türden eğitim kurumunda görev yapan ve adaylık sürecini tamamlamış olan öğretmenlerin başarı, verimlilik ve gayretlerini ölçmek üzere her ders yılı sonunda, görev yaptığı eğitim kurumunun müdürü tarafından değerlendirmesi yapılır.

Değerlendirme ölçütleri olarak Ek­3'te yer alan Form esas alınır. Değerlendirmeler ders yılı bitiminden itibaren bir ay içinde, MEBBİS üzerinde oluşturulacak modül üzerinden gerçekleştirilir. Bu madde kapsamındaki değerlendirmelerin Bakanlıkça duyurulacak usul ve esaslar çerçevesinde, zamanında, nesnel vetarafsız şekilde yürütülmesinden ilgili il milli eğitim müdürü sorumludur. Bu değerlendirmeler öğretmenlere başarı belgesi verilmesinde dikkate alınır.

Değerlendirmelerin yapılmasına ilişkin ortaya çıkabilecek tereddütleri gidermeye ve uygulamayı yönlendirmeye ÖğretmenYetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü yetkilidir.

Bakanlık değerlendirmelerin 1 Temmuz'a kadar mebbis üzerinden bitirilmesi talimatı verdi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum