Ülkede ne kadar angarya boş beleş iş var öğretmenlerin sırtında

Ülkede ne kadar angarya boş beleş iş var öğretmenlerin sırtında

Ülkede ne kadar angarya boş beleş iş var öğretmenlerin sırtında

 Milli Eğitim Bakanlığı tüm Bakanlıkların protokol ağırlama makamı haline geldi. Diğer Bakanlıkların, Valiliklerin,Belediyelerin, İl Müdürlükleri, İlçe Müdürlükleri, Üniversiteler,Vakıflar, Özel öğretim kurumları vs.vs ne kadar kurum varsa düzenleyeceği etkinlik, kurs, panel, konuşma, yarışma vs. vs. işler için her gün okullara resmi bir yazı gelmekte ve dersleri aksatmayacak şekilde listede ismi geçen öğretmenlerin ve iki öğrencinin katılımıdenmektedir. Yine bunun yanında neredeyse her hafta idareciler seminer, kurs vs. adı altında resmi yazılarla boş beleş angarya kurslara çağrılmaktadır.
 
İletişim kursu, Özel Eğitim Kursu, Farkındalık kursu, Etik eğitimi…. Vs. vs
Her yıl eğitim öğretim faaliyetleri devam ederken öğretmenlere ve idarecilere yönelik yapılan bu kurslar, seminerler ve çeşitlikurumların etkinliklerine salonlarıdoldurmak için davet edilen öğretmen ve öğrencilere yazık edilmektedir.
 
Bu etkinliklere ders saati içerisinde öğretmenlerin katılımı okullarda derslerin boş geçmesine neden olmaktadır. İdarecilerin hemen hemen her gün buetkinliklere katılmaya zorlanması okullarda idari yönden boşluk oluşmasına neden olmaktadır. Öğrencileri bu etkinliklere getirip götürmek okullar için hem risk hem de okulların bu öğrencileri taşıma sorununu ortaya çıkarmaktadır.
 
Milli Eğitim Bakanı Sayın DİNÇER’in , öğretmenler OECD ortalamasının altında çalışıyor gibi sözler yerine, okullarda eğitimi durma noktasına getiren ve idarecilere artık illallah dedirten bu faaliyetlere resmi bir yazı ile son vermesi gerekmektedir.
 
Eğitim öğretim faaliyetlerinin devam ettiği süreç içerisinde bu faaliyetlerin yapılmamalıdır. Bu gibi seminer ve kurslar idareci ve öğretmenlere dönem arası ve yaz tatillerinde yapılmalıdır. Diğer kurumların yapmış olduğu etkinlerde Valilik ve Kaymakamlık makamları başta olmak üzere İl ve İlçe müdürlükleri öğretmenleri dolgu malzemesi olarak kullanmamalıdır.
 
Başta Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ömer DİNÇER olmak üzere tüm yetkililerin bu ucubeye acil olarak el atması, öğrencilerin derslerinin boş geçmemesi ve öğretmen ile idarecilerimizin dolgumalzemesi olarak kullanılmaması yönünde önlemleri alması gerekmektedir.
 
Bu konuda MEB’e önerimiz idareci ve öğretmenlerimize yönelik mesai saatleri içerisinde verilen bu seminer ve kursların interaktif ortamda düzenlenmesi veya ara dönem ile yaz tatillerinde düzenlenmesi yönünde olmalıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.