banner476

UNESCO BİLE TÜRK ÖĞRETMENLERİN DEĞERİNİ TESPİT ETTİ, MEB ANLAMADI

İSMAİL KONCUK: UNESCO BİLE TÜRK ÖĞRETMENLERİN DEĞERİNİ TESPİT ETTİ, MEB ANLAMADI

Meb Personeli 27.10.2017, 23:35
UNESCO BİLE TÜRK ÖĞRETMENLERİN DEĞERİNİ TESPİT ETTİ, MEB ANLAMADI

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, UNESCO Küresel Eğitim Raporuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Raporda Türkiye’de öğretmen özerkliğinin azaldığı buna rağmen öğretmene duyulan güvenin eğitim sistemine duyulan güvenden fazla olduğuna dikkat çekildiğini belirten Koncuk, “UNESCO'nun tespitini öğretmene performans diye dayatanların yüzlerine çarpmak gerek. UNESCO'nun bu tespitini yapamayanlara yazıklar olsun” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“UNESCO raporuna göre Türkiye'de öğretmen özerkliği düşüyor buna rağmen öğretmene duyulan güven, eğitim sistemine duyulan güvenin üzerinde.

UNESCO'nun tespitini öğretmene performans diye dayatanların yüzlerine çarpmak gerek. UNESCO'nun bu tespitini yapamayanlara yazıklar olsun.

Rapora göre Türkiye'de öğretmenin ders içeriğine karar verebilme oranı %20 iken bu oran Çek Cumhuriyeti. Birleşik Krallık ve Estonya'da %100.

Bizimkiler bu raporu okuyunca anlamışlar mıdır, yoksa öğretmen özerkliği de neymiş mi, demişlerdir bilmiyorum ama birçok ülkede durum bu.”

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (1)
Aynen öyle 3 yıl önce
Maymuna çevirdiler iyice... Yap boz misali. Uğraşacak başka hiç mi bi sey kalmadı da yok öğretmen Performansiymis bilmem ne zirvaliyo bunlar... Allah akıl versin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@