Uzaktan eğitim sürecinde bunu yapana ek ders ödemesi yapılmayacak

banner483

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğitimin detayları netleşmeye başladı. Uzaktan eğitim sürecinde bunu yapana ek ders ödemesi yapılmayacak..

Meb Personeli 21.09.2020, 09:32 21.09.2020, 09:47
Uzaktan eğitim sürecinde bunu yapana ek ders ödemesi yapılmayacak

Okullara şimdilik sadece ilkokul birinci sınıf öğrencilerine kapılarını yüz yüze eğitim olarak açtı. Diğer tüm kademelere uzaktan eğitim olarak EBA platformu ve EBA TV kanalların üzeriden devam ediyor. Özellike Eba platformunda uzaktan eğitim EBA canlı dersler ile destekleniyor.

Bu konuda çalışmalarını tamamlayan Bakanlık ilk olarak eba canlı ders saatlerinde güncelleme yaptı ve eba üzeriden verilebilecek canlı ders saatlerini il il düzenledi.

İl İl canlı ders saatlerine ulaşmak için tıklayın..

Öte yandan bakanlık okullara ''Uzaktan Çevrimiçi Eğitim Sürecine İlişkin Açıklamalar'' konulu bir metin gönderdi. Ve gönderilen metinde eba canlı dersler ive ek ders ödemeleriyle ilgili olarak açıklamalar yer aldı.

Bakanlık tarafından gönderilen açıklamada ilkokullarda öğretmenlerin kendilerine canlı ders tanımlaması yapabileceği, tanımlanan canlı derslerin okul idareleri tarafından yapılıp yapılmadığının denetleneceğinin ve eğer canlı ders tanımlanmış ve yapılmamış ise bu derse ek ders ücreti ödenmeyeceği bildirildi.

Ayrıca İlkokullarda her öğretmenin haftalık 30 ders saati canlı dersi kendine tanımlaması gerektiğininde altı çizildi.(Normal eğitimde olduğu gibi)

Kaynak: www.mebpersonel.com
banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@