banner476

Veliler, öğretmen açığı nedeniyle valilik önünde eylemi yaptı

Veliler, öğretmen açığı nedeniyle valilik önünde eylemi yaptı

Meb Personeli 20.02.2013, 20:13 20.02.2013, 20:13
Veliler, öğretmen açığı nedeniyle valilik önünde eylemi yaptı
 Konya'ya 90 kilometre uzaklıkta bulunan merkez Karatay ilçesine bağlı Yenikent köyünden gelen öğrenci velileri, 8 öğretmen açıklarının olduğunu belirterek Valilik önünde oturdu. Bir süre oturma eylemi yapan veliler biran önce öğretmen açıklarının giderilmesini ve öğrencilerinin tam eğitim almasını istedi. Yaşadıkları sıkıntıyı vali yardımcısına anlattıktan sonra oturma eylemine katılan Yenikent İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanı Ahmet Kart, "150 öğrenciye şu anda 3 öğretmen ders veriyor. Bu yüzden çocuklarımızın dersleri boş geçiyor. 5 branş, 2 sınıf ve bir ana sınıfı öğretmeniz eksik. 8 öğretmenimiz eksikken nasıl sağlıklı bir eğitim verilebilir. Öğretmen açığımızın biran önce giderilmesini istiyoruz" dedi.
Türkiye'de birçok öğretmen atama beklerken kendilerinin öğretmen sıkıntısı çekmesine bir anlam veremediklerini belirten veliler, "Biz çocuklarımızın iyi eğitim alması için okula gönderiyoruz ama öğretmen yok. Bize gelen öğretmenler kısa sürede geri gidiyor. Çocuklarımız 1,5 yıl içerisinde 5 öğretmen değiştirdi. Bu çocuk nasıl iyi bir eğitim alabilir. Yetkililerin bu konuyu araştırmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Bir süre valilik önünde oturma eylemi gerçekleştiren veliler, olaysız bir şekilde dağıldı. Bir hafta içinde çözüm alamadıkları takdirde veliler, eylemlerine devam edeceklerini belirtti.
Yorumlar (15)
ayşe öz 8 yıl önce
hala atama yapmamakta kararlılar.bu köy gibi o kadar çok yer varki boş dersler geçen öğretmensiz..yapın artık şu atamayı bütün emeklerimiz boşa gitti puanımız yanıyo.hiçmi kul hakkı bilmezsiniz siz ağustos atamasında 2011 puanıyla 500 kişi geçti önüme onlar olmasa ben atanmıştım yazık değilmi yeterr..
0.1 8 yıl önce
teşekkürler veli'lerimiz helal size b'en ogretmen olarak evde boş oturuyorum bu hükumetin yaptığına bak
veli 8 yıl önce
veliler de ciddi sekilde tepkilerini koymalı gözlerini acmalı ücretli öğretmen cocukaları zıyan oluyor
helal olsun 8 yıl önce
bu memlekette çocuklarını düşünenler kalmış.buralardada aynı problem var ama ses cıkaran yok.
helal olsun 8 yıl önce
bu memlekette çocuklarını düşünenler kalmış.buralardada aynı problem var ama ses cıkaran yok.
okul muduru!! 8 yıl önce
velilere burdan sesleniyorum: ucretli ogretmenler cocuklarinizi ziyan ediyor. hayvan yetistiricisi olan biri ogretmen yok diye millete yutturuluyor.cocugunuzun ogretmenini arastirin.ucretliyse eger,buna itiraz edin.sadece bir ders bile cocugun hayatini etkilerken,bir donem cocugunuzun gelecegine ait bir felakettir.sadece ders degil,psikolojik yonu de ayri bir dert bunun.yani cocugunuz ikinci sinif vatandas demektir,bu yuzden ikinci sinif egitim alir demektir. tabi cocugunu dusunene..
güüzel 8 yıl önce
her yer aslında aynı durumda veliler önemsemiyor. derslerine öğretmen olmayan kişiler giriyor ve ya boş geçiyor.
subatçı 8 yıl önce
helal olsun evet çok hamlı velımız biz aylardır anlatmaya çalısıyoz ama nafile.bizi atanmak ıçın bahane yarattımızı sanıyolar ama gel gor kı patlak verdı ıste eğıtım sıstemı..biz atanmak ıstıyoz evet hakkımız olan atamayı.velılerde oğretmen ıstıyo duyun bizi artıkk
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@