banner476

Yaramazlık yapan öğrencileri korkutmak için ani fren yaptı ve...

Erzurum'da okul servis şoförünün yaramazlık yapan çocukların korkup uslu durması için ani fren yapması sonucu arka taraftan öne doğru fırlayan ortaokul öğrencisi Yaren Tağı'nın (11) elmacık kemiğinde, çarpma nedeniyle 4 santim kesik oluştu.

Meb Personeli 01.01.2020, 20:15
Yaramazlık yapan öğrencileri korkutmak için ani fren yaptı ve...

Erzurum'da Aziziye ilçesinin Dadaşkent kentinde yaşanan olayda, 19 Mayıs Ortaokulu birinci sınıf öğrencisi Yaren Tağı, okuldan çıkarak kendisini eve götüren servisine bindi. İddiaya göre evlerine yaklaştıkları sırada serviste yaramazlık yapan çocuklar korkup uslu durması için şoför hem bağırıp, hem de ani bir fren yaptı.

O esnada servisin arkasında bulunan Tağı ön tarafa fırladı. Yüzünü çarpan Yaren Tağı'nın elmacık kemiğinde 4 santim kesik oluştu.

Üzeri kanlar içinde kalan Tağı, ağlamaya başladı. Küçük kızı yanına çağırıp yarasına bakan servis şoförü, "Git baban halleder" diyerek evinin önünde bırakıp gitti. Servisten aynı binada oturduğu arkadaşı ile birlikte inen Yaren Tağı'nın ağlama seslerini duyup dışarı çıkan anne Derya Tağı, kızını kanlar içinde görünce ne yapacağını şaşırdı. Komşularının da yardımı ile kendini toparlayan anne Tağı eşi Eren Tağı'ya haber verdi. Kısa sürede eve gelen baba Tağı, kızını hastaneye götürdü.


Yaşadıkları olayın hem kızlarının, hem de kendilerinin psikolojisini bozduğunu söyleyen evli 2 çocuk babası Eren Tağı, servis şoförü ve öğrenci servisi hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na giderek şikâyetçi olduklarını söyledi. Kızını başka bir servise verdiğini söyleyen baba 33 yaşındaki Eren Tağı, "Böyle bir şey olamaz. Servis şoförün yaralanan kızımı hemen hastaneye götürmeli ya da ambulansa haber vermeliydi. Kızımın yaralı olmasına rağmen diğer öğrencileri evlerine bırakmaya devam ediyor. Yarasına bakıp, 'Git baban halleder' diyerek evin önünde bırakıp gidiyor. Bu insanlık olamaz. Çocuklarımızı bunlara teslim etmemeliyiz. Telefonla konuştuğumda, 'Önüme aniden kedi çıkınca frene bastım' diyor. Servisteki tüm çocuklar ise, 'Hem bağırıp, hem de frene basarak bizi korkutmak istedi ve bunu daha önce de yapıyordu' diyorlar. Serviste eksiklikler var. Hostes bulunmuyor, kamera yok, emniyet kemerleri de arızalıymış. Ama bizim olaydan sonra yaptırmışlar. Çocuklarımızı teslim ettiğimiz okul servislerinin çok iyi denetlenmesini istiyoruz. Kaza sırasında kızımın elmacık kemiğinde doku kaybı oluşmuş. Bu süre zarfı içerisinde herhangi bir müdahale yapamıyorlar. Yaşı küçük olduğundan dolayı doktorlar belki bir iki sene içerisinde cerrahi bir operasyon geçirebileceğini söyledi" sözlerini kullandı. DHA

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@