Yurt Dışında Görev Almak İsteyen Öğretmenler Dikkat Başvurular Başlıyor

Yurt Dışında Görev Almak İsteyen Öğretmenler Dikkat Başvurular Başlıyor

Yurtdışı görevi yapmak isteyen öğretmenler için öenmli duyuru yapıldı.Başvurular başlıyor.

 Milli Eğitim Bakanlığının, yurt dışındaki bazı okullarda görev yapacak 75 öğretmenin belirlenmesi amacıyla açtığı seçme sınavına başvurular yarın başlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, yurt dışında 75 öğretmenin görevlendirilmesi için sınav açtı. Mülakat şeklinde gerçekleştirilecek olan sınav 1-12 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak. Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenleri Seçme Sınavına katılmak isteyen öğretmenler, 13-20 Temmuz tarihleri arasında başvurularını yapabilecek.

Hangi branşta kaç öğretmen hangi ülkede görevlendirilecek Toplam 75 öğretmen görevlendirmesi yapılmasına ilişkin sınav sonucunda, görevlendirmesi yapılacak öğretmenlerin branşları, sayıları ve görevlendirilecekleri ülkeler şöyle:
(*) Arapça bilenler öncelikli değerlendirilecek.

(**)Gürcistan için Gürcüce bilenler öncelikli olarak değerlendirilecek.

(***)Biyoloji ve Kimya branşlarında değerlendirilecek öğretmenlerde dersin İngilizce olarak anlatılması sebebi ile sınav başvurusunun son günü itibarıyla İngilizce dilinde son beş yıl içinde KPDS/YDS/ÜDS’ den en az ‘’E’’ (50 Puan) düzeyinde ya da 22.01.2016 tarihinde ÖSYM tarafından güncellenen Yabancı Dil Sınavı Eşdeğerlikleri tablosunda yer alan bir dil belgesine sahip olmaları gerekecek.

Sınava ilişkin bazı bilgiler Yurt dışına gönderilecek 75 öğretmenin belirlenmesi amacıyla 1-12 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak olan Temsil Yeteneği Mülakatının sonuçları Ağustos ayı içinde açıklanacak. Eylül ayı içinde de MEB tarafından yurt dışı görev yerleri ilan edilecek. Sınava başvurabilmek için, aranan diğer şartların yanı sıra; en az 5 yıl süre ile eğitim-öğretim hizmetleri sınıfında görev yapmış olmak(vekil öğretmenler ile sözleşmeli olarak çalıştırılanlar hariç) ile son 10 yılda disiplin cezası (uyarma ve kınama hariç) almamış olmak da gerekecek. Temsil Yeteneği Mülakatı, Türkçeyi Doğru Kullanma Becerisi; Millî Şuur, Atatürk İlkeleri ve T.C. İnkılâp Tarihi; Genel Kültür, Mevzuat ile Genel Görünüm, Tutum ve Davranış konularına ilişkin olacak ve bu 4 grubun her bir grubuna ilişkin değerlendirme 25 puan üzerinden yapılacak.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.