banner476

Yusuf Tekin: 3 yıl sigorta şartı için açıklama yaptı.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin twitter adresi üzerinden eşi özel sektörde çalışan öğretmenler için 3 yıl sigorta şartı konusunda açıklamalarda bulundu.

Meb Personeli 30.05.2015, 16:57 30.05.2015, 17:07
Yusuf Tekin: 3 yıl sigorta şartı için açıklama yaptı.
Geçtiğimiz haftalarda Bakan Nabi Avcı'nın çabaları sonucu 3 yıl sigorta şartının esnetileceği konusunda ki müjdeyi Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu vermişti. Bu açıklamadan sonra Sayın Müsteşar Yusuf Tekin devlet personel başkanlığının yapacağı dğzeneleme sonrası ilgili düzenlemeyi uygulayacaklarını ifade etmişti. Meb Müsteşarı Yusuf Tekin bugün itibariyle yaptığı yeni açıklamada özet olarak çalışmaların devlet personel başkanlığınca yapıldığını ve çalışmanın sonuçlanmas ile birlikte MEB olarak gerekli çalışmayı yapacaklarını ifade etti.

İşte O Açıklamalar

Değerli arkadaşlar 3 yıl konusunda daha önce de açıkladık. Sn. Başbakanımızın talimatıyla devlet personel başkanlığı Çalışıyor. Çerçeve  Yönetmelikte değişiklik yapılır yapılmaz biz de yönetmeliğimizi Sn. Bakanımıza sunup uygulayacağız inşallah..

www.mebpersonel.com
Yorumlar (4)
kesintisiz ifadesi kaldırılsın 5 yıl önce
beklediğimiz açıklama bu değil. kesintisiz ifadesinin kaldırılmış olması bizi mutlu edecektir. lütfen doğru düzgün bir değişiklik yapılsın. mağdur olmak istmiyorum. eşimin 9 yıllık sigortası var özel sektörde ama kesintili. lütfen personel daire başkanlığı isteğimizi dikkate alarak bir değişiklik yapsın
sez 5 yıl önce
kesintisiz ibaresi kaldırılsın .sağlık sebebiyle kesinti olması tayine engel olmamalı
eşleri ayırmayın 5 yıl önce
kesintisiz ifadesi kesinlikle kaldırılmalı özel sektörde 2 yıl 3 yıl kesintisiz çalışmak mümkün mü lütfen merhamet!!!!
Ali 5 yıl önce
360 gün sigorta şartını geri istiyoruz. aile bütünlüğü için. ha eğer bunu kötüye kullanan varsa ona karşı da daha lokal tedbirler geliştirilsin. ben zorunlu hizmet bölgesinde 8 yıl görev yaptım. çocuğum okula yazıldı yanında yokum. bu nasıl adalet.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@