Yusuf Tekin'den Gündeme İlişkin Açıklamalar

Yusuf Tekin'den Gündeme İlişkin Açıklamalar

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'den Gündeme İlişkin Açıklamalar

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, Burdur'da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamlar:

MEB Müsteşarı Doç.Dr. Yusuf TEKİN Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Öğretmenevi Velicangil Konferans Salonunda Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf TEKİN ilimize atanan aday öğretmenlerle bir araya geldi.
Düzenlenen programa MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf TEKİN,  İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut BAYRAM, Maarif Müfettişleri Başkanı Mustafa ÖZDOĞAN, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman ÇAKICI, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin ÇETİNKAYA, Şube Müdürü Dr.Abdülkadir IŞIK, Şube Müdürü Hasan KAHRAMAN, okul yöneticileri ve aday öğretmenler katıldı. 
Doç. Dr. Yusuf TEKİN, Aday Öğretmenlere yaptığı konuşmasında  ‘’Değerli arkadaşlar bu sürecin iki temel hedefi var. Birincisi stajyer arkadaşlarımızın sağlıklı ve verimli bir oryantasyon süreci geçirip; mesleki hayatlarına özgüvenleri yüksek ve daha donanımlı, bakanlığı ve kurumlarımızı daha iyi tanıyan bir biçimde başlayabilmeleri. İkincisi mesleklerindeki başarılarıyla tebarüz etmiş, duayen arkadaşlarımızın, meslek büyüklerimizin birikimlerini paylaşabilecekleri bir zemini onlara sunmaktır." dedi. 
Daha sonra Aday öğretmenlik süreci ile bu süreç sonunda yapılacak olan sınavlar hakkında bilgiler veren TEKİN, bu konu ile ilgili Aday Öğretmenlerimizden gelen sorulara samimi bir şekilde cevap vererek, konuşmasının sonunda Aday Öğretmenlerimize mesleki hayatlarında başarılar diledi. 

Yusuf Tekin'den Gündeme İlişkin Açıklamalar

MEB Müsteşarı Doç.Dr. Yusuf TEKİN´den "21.Yüzyılda Öğretmen Yetiştirme” Konulu Konferans

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi Salonu’nda düzenlenen programa Burdur Valisi Hasan KÜRKLÜ, Milletvekili  Bayram ÖZÇELİK, Ankara Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe NESİBOVA, MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem KORKMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut BAYRAM, Ak Parti İl Başkanı Süleyman FAKİ, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf TEKİN konuşmacı olarak katıldığı konferansta, yeni dönemde beş temel önceliklerinden birisinin öğretmen yetiştirme politikası olduğunu ve ilk adımlarını 2014 yılında attıklarını kaydetti. 
Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu kaydeden Yusuf TEKİN “Öğretmenlere çocuklarımızı emanet edeceğiz.  O zaman öğretmenlerin yetiştirilmesi ile ilgili olarak yeni şeyler yapmak lazım, yeni adımlar atmak gerekir.  Ve biz şu noktaya geldik.  Üniversitelerimiz alanlarında uzman gençler yetiştirsin, öğretmen demiyorum, gençler. Biz de bunlardan ihtiyaç duyduklarımızı, ihtiyaç duyduğumuz oranda alalım ve bunları öğretmen yapalım. Yani öğretmenimizi kendimiz yetiştirelim. Yine hükümetin eylem planında, reform paketinde yer alan öğretmen akademisi böyle bir ihtiyacın sonucu. Bunu Üniversitelerle yapacağız” dedi.
Daha sonra Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında İşbirliği protokolü, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç.Dr. Yusuf TEKİN, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem KORKMAZ, MAKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel KARAKELLE ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut BAYRAM tarafından imzalandı.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.