banner476

Yüz Yüze Eğitim Başladığında Sağlık Çalışanları Gibi Öğretmenlere De Ek Ödeme!

2020-2021 eğitim öğretim yılında öğretmenlere ek ücret verilecek mi?

Meb Personeli 03.09.2020, 13:44
Yüz Yüze Eğitim Başladığında Sağlık Çalışanları Gibi Öğretmenlere De Ek Ödeme!

 Koronavirüs pandemisi devam ederken Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitimle dahi olsa 2020-2021 eğitim öğretim yılını açtı. 21 Rylül itibariyle bazı sınıflar ve akabinde diğer sınıfların salgının seyrine bağlı olarak açılacağı düşünülüyor.

 Bilindiği üzere mart ayından bu yana sağlık personeline 3 ay boyunca ek ödeme yapılmış, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir 3 ay daha ek ödemenin yapılacağını açıklamıştı. Dolayısıyla sağlık çalışanlarına 3'er aylık olmak üzere toplam 6 ayda yaklaşık 11 milyar TL fazladan ödeme yapılmış olacak. Statü ve unvanına göre farklılık gösterse de bu süreçte sağlık çalışanlarına ortalama kişi başı 15 bin TL fazladan ödeme yapılmış olacak.

 Sağlık çalışanlarına yapılan ödeme Covid-19 ile mücadele, moral, motivasyon, ödüllendirme konularıyla ilintili düşünüldüğünde oldukça yerinde ve devam etmesi gereken bir uygulamadır. Bir kaç hafta veya bir kaç ay içerisinde öğretmenler de yüz yüze eğitime başlayacak ve Covid-19 virüsü ile daha fazla karşı karşıya geleceklerdir.

 Bu risk göz önüne alındığında zaten kamuda en az ücretle çalışan devlet memurları arasında bulunan ve pandemi sürecinde motivasyon adına eğitim öğretim yılı boyunca(Eylül-Haziran) öğretmenlerin maaşlarının...(Haberin Devamı İçin Tıklayınız)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@