Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenler belirleniyor

Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenler belirleniyor

Meb Personeli 25.06.2014, 00:03 25.06.2014, 08:26
Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenler belirleniyor
 Okul/Kurum Müdürlüklerine;

Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerin belirlenmesi için *Başvuru Onay Modülü / İller Arası Yer Değiştirme Menüsü altında "Zorunlu Çalışma Yükümlüsü Öğretmenleri Belirleme" ekranı hazırlanmıştır. Ekranda ilk olarak zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerin seçimi eğitim kurumunca yapılacaktır. İlçe ve İl milli eğitim müdürlükleri tarafından sırasıyla onaylama işlemi yapılacaktır. Okullarımız için Zorunlu Çalışma Yükümlüsü Öğretmenleri Belirleme ekranına yetki verilmiştir. Bu kapsamda bulunan öğretmenlerin tespit işlemleri 24 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında tamamlanmalıdır.

ÖĞRETMEN ATAMA DAİRE BAŞKANLIĞI

Zorunlu Hizmette 3 Yıllık Sürenin Hesabı İçin TIKLAYINIZ


Kaynak: Kaynak: www.memurlar.net
Yorumlar (5)
öğretmen 6 yıl önce
öğretmenlere rotasyon şart.il dışı tayinlerin tıkanma aşamasının gelmesinin sebebi rotasyonun olmayışı.2010 yılına kadar rotasyon affı gelmişti.rotasyon affı süresiz af değildi.yıllardır zorunlu hizmet bölgesinde çalışan ve mutsuz yaşama sevincini kaybetmiş öğretmenler var.özellikle sınıf öğretmenleri.umarım yetkililer budurumu göz önünde bulundurur ve bir çare bulur.
hakkım helal değil 6 yıl önce
sadece 2010 damı peki ya 2000 yılında yapılan affa ne demeli....kars'a çakılı kaldı arkadaşlarım yerlerinden oynayamıyorlar....o zaman bu uygulamayı getirenleri alkışlayanlar şimdi neden suskunlar acaba...tez zamanda yönetmelik değişmeli ve doğuda çalışmayan herkes bu kutsal hizmeti yerine getirmeli.
sınıf öğretmen 6 yıl önce
bu haberden sonra il dışı atama tercihleri iptal edilmelidir. norm güncellemeler yapıldıktan sonra tekrar başvurular alınmalıdır.
öğrt 6 yıl önce
bu tayin işi hemen bu temmuzda halledilmelidir.
öğretmen 6 yıl önce
insanları mutlu olmadıkları yerlerde çalıştırmak, mutsuz öğretmen ve mutsuz öğrenci yaratmaktan başka bir işe yaramayacaktır. eğitim- öğretimde kaliteyi yakalamak istiyorsak öğretmenleri mutlu oldukları yerde çalıştırılmalı... zorunlu hizmete hayır...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@