banner476

ALAN MAĞDURLARI MEB’DEN ÇÖZÜM BEKLİYOR

Bakanlık bu yazıya rağmen aynı öğretmenleri mağdur etmeme adına alan değişikliği düşünürken aynı bölüm mezunu olduğumuz halde bizleri görmezden gelmektedir.

Meb Personeli 11.01.2015, 08:51 11.01.2015, 08:54
ALAN MAĞDURLARI MEB’DEN ÇÖZÜM BEKLİYOR
 Ben S. A. Kars Merkezde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapmaktayım.Bu yakın zamanda Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlik Meslek Bilgis Ders öğretmenleri için Alan Değişikliği çalışması yapacak.İnsan Kaynakları Genel Müdürü Sayın Hamza AYDOĞDU Bey 28/12/2014 tarihinde Anadolu Ajansına yaptığı açıklamada bu öğretmenleri duyuruya çıkmadan otomatik olarak istedikleri alana geçirebileceklerini ifade etmişlerdir.Malumunuz bu öğretmen arkadaşlarımız Eğitim Fakültelerinin Eğitim Bilimleri Bölümü (Eğitim Programları ve Öğretim…….) mezunları.Bakanlık Öğretmen Liselerini dönüşüm sonunda kapattıktan sonra Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan bir yazıyla bu öğretmenleri mağdur etmeme adına Anadolu Liselerinde bu öğretmenlerin okuttuğu dersleri seçmeli ders statüsüne almıştır.
          Ben de bu arkadaşlarımla aynı bölüm mezunu bir sınıf öğretmeniyim.Geçen yıl üzerimde yöneticilik olduğundan ve Okulumda Rehberlik normu olmadığından Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 9 nolu kararı gereği Rehberlik alanına geçiş yapamadım.2014-2015 yılı içerisindeki muhtemel Alan Değişikliği için yöneticilikten kendi isteğimle ayrıldım. Bu kez de Bakanlık Alan Değişikliğini  başvurularını sınırlı tuttuğunu ve bundan sonra yapmamayı düşündüğünü açıkladı.
         İnsan Kaynakları Genel Müdürümüz Hamza AYDOĞDU Bey’in gündeme getirdiği Öğretmenlik Meslek Bilgisi Öğretmenleri için düşünülen duyuruya çıkmadan ve otomatik olarak yapılacak muhtemel bir alan değişikliğinden aynı bölüm mezunu olduğumuz için ben ve benim gibi çok az sayıda arkadaşımın da yararlanabilmesi için konuyu gündeme taşımanızı önemle ve saygıyla arz ederim.
 
Not: 1-Talim Terbiye Kurulunun 9 sayılı kararıyla Eğitim Programları ve Öğretim Bölümü mezunlarına Rehberlik Alanına geçiş hakkı tanınmıştır.
        2-Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün 21/07/2014 tarihinde yayınladığı Haftalık Ders Çizelgesi konulu yazıyla Öğretmenlik Meslek Bilgisi dersi öğretmenlerinin okuttukları dersler Anadolu Liselerinde Seçmeli ders statüsüne alınmıştır.
        3-Bakanlık bu yazıya rağmen aynı öğretmenleri mağdur etmeme adına alan değişikliği düşünürken aynı bölüm mezunu olduğumuz halde bizleri görmezden gelmektedir.

S.A/KARS
Yorumlar (24)
Ali Can 6 yıl önce
eğitim programları ve öğretim mezunu olup da farklı alanlarda öğretmenlik yapanların tamamına rehberlik alanına geçiş hakkı verilmesini bekliyoruz
Ali 6 yıl önce
Yeter lütfen. Bu ne alan değişikliği? İnsanlar ekmek bulamıyor siz iş beğenmiyorsunuz. Meb i bırakın biraz eğitim adına iş yapsın. Birşeyler gelişsin, degişsin. Böyle şeylerle meşgul etmeyin.
ziza 6 yıl önce
Meb herkesin mezuniyet alanina gecmesi icin calisma yapmali.yan alana karsiyiz
ayse 6 yıl önce
herkes mezuniyet alanina gecmeli meb bunun icin bir sey yapmali yan alana dur demeli
şule ertürk 6 yıl önce
öğretmen kendi alanında çalıştığı sürece öğretmendir yoksa ne iş olursa yaparım mantığına sahip işçiden farkı olmaz
veliii 6 yıl önce
Sayın aydoğdu müdürüm lütfen bizlere kendinizi okuyarak boşa geliştirmişsiniz demeyin şubatta tüm branşlara alan değişikliği yapılsın norm kadro dolmuyorki alan değiştirince yine farklı normlar açılıyor zaten lütfen
besyo... 6 yıl önce
Alan değişikliğine hayir bizim bölümün hakkı olan kontenjanlar sinifçilara verildi. Haksizlik. Herkes yeteneğine göre bir bölüm seçip okuyor ve mezun olunca da o işi yapmak istiyor. Madem sinifcilar beden egitimci olucaklar besyolar kapansin kimsenin umuduyla oynanmasin. Lutfen bizim hakkimizi bize verin ve cekin su yan alancilari...
tvt 6 yıl önce
bu ülkede en çok ağlayan meslek sınıf öğretmenleri... bu iş eninde sonunda iptal edilecek... branşçıların hakkını gasp etmekten bıkmadınız.. yan alan olmasa bile uydurma eğitimlerle alan değiştiridiniz... hakkımı helal etmiyorum ilimde 65 açık vardı tek tas dan şimdi 2 yıldır açılmıyor ....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@