banner476

Kurslardaki Öğretmenlere Ek Ders Müjdesi

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI okul kurslarında görev yapan öğretmenlerin ek dersleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Meb Personeli 27.12.2014, 18:38 27.12.2014, 18:40
Kurslardaki Öğretmenlere Ek Ders Müjdesi
 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: Kurslarda öncelikle kadrolu öğretmenler ders verecek. Ancak zorunlu hallerde ücretli öğretmenler de görevlendirilebilecek. Böylelikle okullarda düşük ücretlere çalışan ücretli öğretmenlerin bu kurslarda da ders vermesinin önünün açılmasıyla ücretli öğretmenler gelirlerini artıracak. MEB, okullarda ve halk eğitim merkezlerinde açılan ücretsiz kurslara ilişkin yaşanan bazı tereddütlere son noktayı koydu.

KURSLARDA YETENEK DERSLERİ DE VAR Buna göre; hafta sonlarında yapılan kurslar için kurs merkezi müdürü veya görevli müdür yardımcısından birine 2 saat ek ders ücreti ödenecek. Öğrenci ve velilerden yeteri kadar talebin olması durumunda özel yetenek sınavlarına yönelik resim, müzik ve beden eğitim gibi derslerden de kurs açılabilecek. Ayrıca kurslarda öncelikle kadrolu öğretmenler ders verecek. Ancak zorunlu hallerde ücretli öğretmenler de görevlendirilebilecek. Böylelikle okullarda düşük ücretlere çalışan ücretli öğretmenlerin bu kurslarda da ders vermesinin önünün açılmasıyla ücretli öğretmenler gelirlerini artıracak.
Yorumlar (1)
2 saat fazla! 6 yıl önce
18tl-10 tl= 8 tl kalan ucret bu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@