MEB, 4 yılını dolduran 17 bin okul müdürünü değerlendiriyor

4 yıl görev süresini dolduran binlerce okul müdürü yeni getirilen puanlama sistemine göre görevinde kalacak ya da gidecek. İlçe milli eğitim müdüründen öğrenci meclisi başkanına kadar puan verecek. Değerlendirmeden en az 75 puan alan okul müdürü görevine devam edecek.

Meb Personeli 15.07.2014, 16:22 15.07.2014, 16:24
MEB, 4 yılını dolduran 17 bin okul müdürünü değerlendiriyor
 4 yılını dolduran okul müdürlerinin görevleri yeni yasa ile sona erdi. Peki hangi okul müdürü görevine devam edecek hangisinin görevi sona erecek? Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim- öğretim dönemine kadar 4 yılını dolduran 17 bin okul müdürü ile ilgili çalışmalarına başladı.

Peki okul müdürlerini kimler değerlendirecek?

Okul müdürleri için değerlendirme formlarında ilçe milli eğitim müdürü yüzde 25, insan kaynakları ilçe şube müdürü yüzde 20. Okuldan sorumlu ilçe şube müdürünün ise  yüzde 15 etkisi olacak.

Değerlendirme formunda okul aile birliği başkanı ve yardımcısı ile öğrenci meclisi başkanı da yüzde 10 etkili olacak. Ayrıca, en kıdemli öğretmen ile kıdemi en az öğretmen yüzde 10 ve öğretmenler kurulunca seçilecek 2 öğretmen de yine yüzde on oranında değerlendirme formlarında görüşlerini bildirecekler. Aynı zamanda okulun sınavlardaki başarısı, yarışmalarda aldığı ödüller gibi başarıları da okul müdürünün puanına yansıyacak.

Okulların kapanması ile birlikte görevleri sona eren 4 yılını doldurmuş okul müdürleri için milli eğitim bakanlığı yeni bir yönetmelik yayınladı.

O yönetmeliğe göre yeni görevlendirme olana kadar eski yöneticilerin görevlerine devam edeceği belirtildi. Yani şu anda milli eğitim bakanlığı değerlendirmeleri yaparken mevcut okul müdürleri görevlerine devam ediyor.

Ve tüm bu değerlendirmeler sonucunda puanı 75 ile 100 arasında olan okul müdürleri mevcut okullarında görevlerine devam edecek. En az 75 puanı alamayan okul müdürleri ise ya emekli olacak ya da öğretmenliğe geri dönecek. Bu müdürlerin yerine de atama yönetmeliği esas alınarak okular açılmadan yeni okul müdürleri atanacak.

Cnntürk


Yorumlar (6)
neyini değerlendiriyorsunuz??? 6 yıl önce
işini bilen işeyaramaz fırıldak müdürler.herşeyi ayarlamış hatta aba altından sopayı,sizi müdür yardımcısı yaparım tekliflerini kullanarak işi garantiye almış,kendi belirlediği kişilere oy vermmeyenlere göz altından korkutma teknikleri uygulanıyor.bu nedir be ya??? müdürü değerlendireceklermiş saçmalamayin ve düzgün bir sistem getirin.
bu nasıl bir şey.? 6 yıl önce
kendi müdürünü başkalarına beğendirtmek bu ülkeye yakışmıyor. senin denetim birimlerin, merkez yöneticilerin, mülki idare amirlerin yok mu da okul müdürünü zaman zaman karşı karşıya gelmek zorunda kaldığı insanlara ( okul aile birliği başkanı- yardımcısı) değerlendirtme faciasına imza atıyorsunuz. biraz personelinize sahip çıkın ve onların onurlarını koruyun allah aşkına. buraya yazıyorum. bunu yapanlar, yaptıklarından dolayı özür dilemek zorunda kalacaklardır.
HATİCE 6 yıl önce
saçma sapan bir uygulama.akil almaz.
çankaya.... 6 yıl önce
sendika listeyi yapmış hazır..diyer oylamalar figüran..top ilçede..onlarıda sendika atadı..siz alemi aptalmı sanırsınız...bu makam gaspıdır....yazık günah....45 puanı ilçe veriyorsa neyin puanlaması bu....
idareci 6 yıl önce
md.yrd. ne olacak eski müdürlere veya yeni atanacak müdürlere yalakalık mı yapacaklar aslı mağdur md.yrd.her işi onlar yapar memurdan bir farkı yok.bu sistemde md yrd. bulamayacaklar...
yazık 6 yıl önce
komedi resmen ne hale getirdiniz şu ülkede eğitimi...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@