Müdür yetkili öğretmen nedir, nasıl görevlendirilir?

Müdür yetkili öğretmen nedir, nasıl görevlendirilir?

Meb Personeli 06.07.2014, 17:49 06.07.2014, 17:49
Müdür yetkili öğretmen nedir, nasıl görevlendirilir?
 Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin "Müdür Yetkili Öğretmen" başlıklı 63. maddesindeki; "Bağımsız müdürlüğü bulunmayan ilkokullarda sınıf öğretmenlerinden biri müdür yetkili öğretmen olarak görevlendirilir. Müdür yetkili öğretmen, müdürün görev, yetki ve sorumluluklarını üstlenir." hükümlerine göre sınıf öğretmenlerinden biri Müdür Yetkili öğretmen olarak görevlendirilmektedir.

Bu hükümlere göre de Müdür Yetkili öğretmen; müdürün görev, yetki ve sorumluluklarını üstlenmektedir.

Müdür Yetkili öğretmen; 18.06.2014 Tarihli ve 29034 Sayılı Resmi Gazete'de Yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmeliğin"Tanımlar" başlıklı 5. maddesindeki; "(5) Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan eğitim kuramlarının müdür yetkili öğretmenleri, o eğitim kuramımdaki öğretmenler için belirlenen norm kadro içinde değerlendirilir." hükümlerine göre öğretmenler için belirlenen norm kadro içinde değerlendirilmektedir.


Ahmet KANDEMİR

Kaynak: Kaynak: www.memurlar.net
Yorumlar (4)
sınıf öğretmeni 6 yıl önce
angus bilmiyorduk iyiki hatırlattın
? 6 yıl önce
kaç ek ders aldığını yazmamışsın. demekki tam bilmiyorrsun
ç ç 6 yıl önce
yeni yönetici görevlendirme yönetmeliği madde 26 ya göre anasınıfı öğretmenleri de m yetkili olabilir. haber yapıyosunuz az mevzuat bilginizi güncelleyin
hahaha :9 6 yıl önce
müdür yetkili öğretmen ne deve ne kuştur? :))

Gelişmelerden Haberdar Olun

@