banner476

Öğretmen ve Ailelerinin Mağduriyetleri Önlenmelidir

EĞİTİM-SEN'DEN YAPILAN AÇIKLAMA:

Meb Personeli 09.08.2014, 00:57 09.08.2014, 00:58
Öğretmen ve Ailelerinin Mağduriyetleri Önlenmelidir
 Milli Eğitim Bakanlığı açıklamalarına göre, ortaöğretime geçiş için yapılan TEOG sınav sonuçları ile yerleştirme işlemleri, 22 Ağustos tarihinde açıklanacak, diğer taraftan eğitimcilerin özür grubu atamaları için başvuruları 15 Ağustos tarihinde tamamlanacaktır. 
Bu takvimler doğrultusunda, çocuğunun yerleştiği okulun bulunduğu ile veya ilçeye göre birçok öğretmen doğru tercih ile özür grubu isteminde bulunamayacaktır. Bu nedenle birçok öğrenci ve eğitimci, eğitim-öğretim yılının başında sorunlar yaşamak zorunda kalacaktır.
Bu durumun düzeltilmesi için özür grubu başvuru takvimiyle, TEOG sınav sonuçlarına göre öğrenci yerleştirme takvimi yeniden düzenlenmelidir.
Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı`nın ilgili birimleriyle yaptığımız görüşmelerde bu talebi paylaştık; ancak şu ana kadar bir düzenleme yapılmamıştır.
Eğitim Sen olarak talebimiz, 15 Ağustos olarak açıklanan özür grubu atama başvurularının TEOG yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı tarihten sonraya çekilmesi; MEB`in bu düzenlemeyi yaparak mağduriyetleri önlemesidir. 
Yorumlar (4)
Muallim 6 yıl önce
Önemli bir çaba, teşekkürler
ogrtm 6 yıl önce
gunlerdir soyledik.sesimiz kisildimecbir ilci yadiktekrar basvuru alinsinyoksa magduroluruz.
öğrenim özrü için bir atılmıyacak mı 6 yıl önce
öğrenim tayin hakkı tamamen ortada kaldırmak yersiz tekrar bir düzenleme yapılarak yapılması mantıklı değil mi acaba bir düzenleme yapılamaz mı mağdur oluyoruz
il dışı 6 yıl önce
2.il dışı içinde bir çalışma yapsalar güzel olacak

Gelişmelerden Haberdar Olun

@