Öğretmen ve polise 3600 mü geliyor?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK tarafından Öğretmenler ve Polislere 3600 ek gösterge veriliği verilmeyeceği yönünde verilen bir soru önergesine verilen cevapta, öğretmen ve polislerin özlük haklarına ilişkin şu açıklamalar yer aldı:

Meb Personeli 11.07.2014, 18:18 11.07.2014, 22:50
Öğretmen ve polise 3600 mü geliyor?
18/03/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 2/a maddesinde "A grubu kadrolar (kariyer meslekler)"; Başbakanlık, bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıkları, il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarındaki özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadrolar olarak tanımlanmıştır.
Bu kapsamda, mezkur Genel Yönetmelik ve ilgili diğer mevzuat hükümleri uyarınca A grubu kadrolara özel bir yarışma sınavıyla "Uzman Yardımcısı, Müfettiş Yardımcısı, Denetçi Yardımcısı, Kaymakam Adayı, Stajyer Kontrolör vb" olarak girilmekte, özel bir yetişme döneminden sonra başarılı olmaları halinde "Uzman, Müfettiş, Denetçi, Kaymakam, Kontrolör vb" kadrolara atanmaları söz konusu olmaktadır.

Öte yandan, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 ncı maddesinin "Ortak Hükümler" bölümünün A/11 inci maddesinde mesleğe özel yarışma sınavı ile alınan kadrolar sayılmış olup, anılan bölümde öğretmen ve polis kadrolarına yer verilmemiştir.

Bu itibarla, A grubu kadrolar (kariyer meslek) içinde yer almayan öğretmen ve polis kadrolarının ek göstergesinin 3600 olarak değiştirilebilmesi için yasal düzenleme yapılması gerekmekte olup, bu konuda Bakanlığımızca yürütülen bir çalışma bulunmamaktadır.
Yorumlar (25)
bıktırdı 6 yıl önce
bu tip haber yapmanızdan bıktımmmm
SEDAT YÜKSEL 6 yıl önce
site olarak öğretmenlerle dalga geçiyorsunuz herhalde
!!!!!!!!!!!!!!!! 6 yıl önce
dalga geçecek tek konu bu dimi ısıtıp ısıtıp yayınlıyorsunuz
Memurus 6 yıl önce
biz zuyuf akçe istemezük...devlet-i alânın ekonomik istikrarı bozulmasın ..
siz yiyin tıksırıncaya kadar.....
olmama ihtimali 6 yıl önce
oolmama ihtimalini bile haber yap sonra siz değerli öğretmenlerimizin yanındayız deyin. ne kadar kazandiniz ben de tıkladım
yazıklar olsun 6 yıl önce
sizin sitecilik ,haaercilik anlayısınıza yazıklar olsun.
3600 6 yıl önce
bir gun de insanlari yaniltmadan haber yapin bakanlik ogretmenden bi haber siz de gecin dalganizi bakim
geç dalganı bakalım 6 yıl önce
geçin bakalım bizle dalganızı. bu son girişimdi sitenize. engellenenler listesine ekledim sizi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@