banner476

Öğretmene Kılık Kıyafet Saldırısı!

Okula pantolon ve gömlekle giden öğretmen kravat takmadığı gerekçesiyle İstanbul Maltepe İlçe Kaymakamının, “Ne biçim öğretmensin. Berduş gibi dolaşıyorsun” tepkisine “İyi öğretmenim” şeklinde cevap verince saldırıya mağruz kaldı.

Meb Personeli 19.12.2014, 12:41 19.12.2014, 12:47
Öğretmene Kılık Kıyafet Saldırısı!
 İstanbul Maltepe Vasfı Rıza Zobu İlkokulu Öğretmeni Mehmet Sarı, okula kravatsız gittiği gerekçesiyle İlçe Kaymakamı Necip Çakmakın sözlü saldırısına ardından korumalarının fiili saldırısına uğradı.

Öğretmen Sarı, bu sabah İlçe Milli Eğitim Müdürü ve İlçe Kaymakamının okul müdürünü ziyareti sırasında bir yardım kampanyasıyla ilgili okul müdürüyle görüşmek için kapıyı çaldı. Odaya giren Sarı, ziyaretçileri fark edince geri çıkmak istedi. Bu sırada Eğitim Sen üyesi öğretmen Mehmet Sarının kravatsız olduğunu gören Maltepe İlçe Kaymakamı Necip Çakmak, “Ne biçim öğretmensin, berduş gibi dolaşıyorsun” ifadelerini kullandı. Sarı, “İyi bir öğretmenim. Sendikamın kararına uygun olarak kravat takmıyorum” yanıtını verdi. Kaymakam Çakmak, bu yanıt üzerine öğretmen Sarının üstüne yürüyerek “Daha da cevap veriyorsun. Bu odadan defol” dedi. Süren diyaloglar sonrası koridora çıkan Sarı, bu defa öğrencileri ve öğretmen arkadaşları önünde Kaymakam korumalarının fiili saldırısına uğradı. Korumalardan biri tarafından tartaklanan Sarı, saha sonra okula gelen iki polisle birlikte karakola gitti. Sarı, karakolda kendisinin mağdur olduğunu söyleyerek şikayetçi oldu. Polisler öğretmenin ifadesini aldıktan sonra serbest bıraktı.

‘İtibarsızlaştırma saldırısı

Eğitim Sen 5 Nolu Şube üyeleri ise üyelerinin saldırıya uğraması sonrası saat 16.00da Kaymakamlık önünde bir araya gelerek saldırıyı kınadı. Şube Başkanı Mehmet Aydoğan tarafından yapılan açıklamada, “Saldırıya dönüşen bu tutum başta Mehmet Sarının onur ve itibarına, onunla beraber tüm öğretmenlere yapılmış ağır bir saldırıdır. Sendikamızın kararına uymaktan başka bir suçu olmayan üyemize makamını kötüye kullanarak saldıran Kaymakam hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Kaymakam olmak çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimize saldırmak ve aşağılama hakkı vermez” denildi.

(birgün)

Yorumlar (3)
egoistlik 6 yıl önce
kaymakamlık makamına yakışmıyor bir öğretmenle uğraşmak sana mı kaldı kaymakam bey, bu ilçenin başka derdi yok mu???
Ahmet Uçar 6 yıl önce
acaba öğretmen kaymakama aynı hakareti yapsaydı ne olurdu. eğer yargı varsa aynı sonuç olmalı..
bunlar olursa... 6 yıl önce
öğretmen devlet memurudur.göevine kravatlı gelmeli kravat takmalıdır. kky uymalıdır. kaymakam olan ve tanımadığı kişiye karşı da baştan nezaketli davranmalıdır. öğretmenliği tam olarak temsil etmelidir.mesleğin onurunu korumalı örnek olmalıdır.bunlar olsaydı bunlar yaşanmazdıç

Gelişmelerden Haberdar Olun

@