Öğretmene rotasyon maddesi kabul edildi

Öğretmene rotasyon maddesi kabul edildi

Meb Personeli 07.08.2014, 14:37 07.08.2014, 14:37
Öğretmene rotasyon maddesi kabul edildi
 Öğretmenlere uygulanacak rotasyonun kanuni alt yapısını düzenleyen, torba kanunun 98. maddesi, Meclis Genel Kurulunda dün kabul edildi.
Kabul edilen madde şu şekildedir:

"Öğretmenlerin hizmet sürelerine ve/veya isteğe bağlı il içi veya il dışı yer değiştirmelerine ilişkin usul ve esaslar yönetmelikle belirlenir."

Bu madde, torba kanunun Resmi Gazetede yayımlanması ile birlikte yürürlüğe girecek. Kanun yürürlüğe girdikten sonra uygulamanın nasıl olacağı yönetmelik ile belirlenecek.
Yorumlar (17)
İbrahim 6 yıl önce
hükümet adına talihsiz bir karar oldu. rotasyan dediğimiz şey baştan aşağı ekonomik ve sosyal problemler getirecek. adam yıllarca yaşadığı memlekette çalışmak için uğraşıyor sen gidip yerini değiştiriyorsun devlet memuru sizin hamalınız değil, gel deyince gelecek git deyince gidecek siz 4 yılda süper emekli olurken biz bu işe yıllarımızı verdik. yazık size bunların hesabı sorulacak.
Polat 6 yıl önce
yıllarca ödeyip aldığımız özene bezene kurduğumuz evimizi bırakıp gitmeyiz.
mmmm 6 yıl önce
yıllardır köyde öğretmenlik yapıyorum merkeze gidemiyorum çünkü dolu. rotasyon gelecek ve rotasyona kalmak istemeyen fosil öğretmenler emekli olacak
Hemen Çıkmalı 6 yıl önce
il içi rotasyon hemen çıkmalı
UYGULAMA 6 yıl önce
bu yönetmelikte 2015 olarak belirlenirse çok iyi olur değilse 78 deki demirelin işine döner çünkü yili birak ayi ortadan bolerek 1978 ekim 15 .nden başlar di böyle saçmalik olmaz çalişana zor gelmez yeni atananda razi olur ve devamlilik olur
çok güzel olur 6 yıl önce
gerçekten cok geç kalındı hemen uygulanmalı
ayşe 6 yıl önce
çok iyi oldu yıllardır açılmayan kadrolar var herkes çöreklenmiş belli yerlere zamanı geldi ilahi adalet
MEHMET UZ 6 yıl önce
fotokopi gibi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@