banner476

Öğretmenliğe Naklen Geçiş Hakkı Verilmemesinin Nedeni ne?

Öğretmenliğe Naklen Geçiş Hakkı Verilmemesinin Nedeni ne?

Meb Personeli 23.01.2015, 08:57 23.01.2015, 09:01
Öğretmenliğe Naklen Geçiş Hakkı Verilmemesinin Nedeni ne?
 Öğretmen kadrolarına kurumlararası naklen atamaların durdurulmasının nedenleri ile engelli öğretmenlerin mesleklerini yapmalarının önündeki engellere ilişkin iddialar konusunda soru önergesi verildi.
Milletvekili M.Volkan CANALİOĞLU, verdiği soru önergesinde, öğretmen kadrolarına kurumlararası naklen atanmalarına imkan tanınmadığı ve engelli öğretmenlerin mesleklerini yapamadığı iddialarına yer vererek, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından cevaplandırılmak üzere şu soruları sordu:

1-2013 yılına kadar Milli Eğitim Bakanlığında var olan KPSS puanı gerektirmeden yapılan kurumlar arası açıktan atamaların durdurulmasının gerekçeleri nelerdir?

2-“Engelli Öğretmenlerimizin” çalıştıkları kurumlarda öğretmen olarak atanmış olmalarına rağmen öğretmenlik mesleğinin yaptırılmadığı ve öğretmenlik dışında başka görevlere verildiği iddiaları doğru mudur?

3-Bu iddialar doğru ise; Bakanlık olarak, engelli öğretmenlerimizin kurumlar arası açıktan atamalarının yapılması ve asıl meslekleri olan öğretmenliği yapabilmelerinin önündeki engellerin kaldırılması adına yürütmüş olduğunuz bir çalışma var mıdır?

4-Var ise; bu çalışmalar nelerdir?
Yorumlar (6)
memur öğretmen 6 yıl önce
Artık bizim de hakkımız verilsin dalesizlik bitsin.
Çünkü Dışarda işsiz insanlar var 6 yıl önce
kurumlararasu atama istemiyoruz. hakkımızı yedirmeyeceğiz.
SEMİHA 6 yıl önce
kurumlararasi öğretmen demek mali̇yetsi̇z öğretmen demekti̇r.lütfen kamudaki̇ tüm öğretenli̇k mezunlarina aci̇len öğretmenli̇k hakki terci̇hi̇ sunulsun.ücretli̇ i̇ki̇ yillik yiğinla öğretmen var. i̇şi̇ lütfen ehli̇ne tesli̇m edi̇n.lütfen duyunnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
öğretmenmemur 6 yıl önce
kurumlararası atama kontenjanları çok yetersiz ve adaletsiz.
Adalet ister 6 yıl önce
Bir gecede alınan Hakkımızı geri verin ben yarınımın Planını buna göre yaptım herşey alt üst oldu. Biraz adaletli olun elinizi vicdanınıza koyu
türkçeci memur 6 yıl önce
Başka dönemlerde olan mağduriyetleri gidermeye çalışırken kendi döneminizde ellerinizle yaptiginiz hak gasbını neden gormezden geliyorsunuz..öğRetmenliğe geçiş hakkımızı istiyoruz lütfen duyulsun ve duyurulsun..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@