banner476

Öğretmenliği bırakıp bilgisayar sektörüne atıldı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, faaliyet gösteren Birol Yiğit asıl mesleği olan öğretmenliği bırakıp bilgisayar sektörüne atıldı. Yiğit, "Olacaksa en iyisi olsun" sloganıyla müşterilerine hizmet veriyor.

Meb Personeli 17.01.2015, 19:00 17.01.2015, 19:01
Öğretmenliği bırakıp bilgisayar sektörüne atıldı
 Çaycuma ilçesinde, bilgisayar hastanesi açarak müşterilerine hizmet veren Birol Yiğit bir yıl asıl mesleği olan öğretmenlik, bir yılda turizm işiyle uğraştıktan sonra 2000 yılında bilgisayar sektörüne atıldı. Bilgisayar alırken dikkat edilecek hususlara değinen Birol Yiğit şöyle konuştu, "Benim asıl branşım yabancı dil öğretmenliğidir. 15 yıldan beri bilgisayar sektöründe, severek ve isteyerek çalışıyoruz. Öncelikle gelen her müşterimizi ben misafir olarak değerlendiririm. Benim iş yerime bilgisayar almaya veya ziyarete gelsinler misafirimdir. Bu bizim üslubumuzda ve geleneğimizde vardır. Dolayısıyla gelen insana hoşgörülü yaklaşmamız lazımdır. Sabırlı olmak zorundayız. Müşterilerin iş yerinden Allah Razı olsun diyerek çıktıklarını biliyorum. Özellikle bu şekilde müşterim olursa insanı hoşnut edeceği gibi bizi de çok fazlasıyla memnun ediyor ve işimize dört elle sarılmamıza neden oluyor. Gelen müşteriye hizmet etmek memnuniyet getirecektir. Belki diğer arkadaşlardan farkımız, her marka bilgisayar Türkiye'de hakikaten ciddi bir potansiyele sahip, özellikle resmi dairelerde ve son kullanıcı noktasında, bu kaliteli markaları satmış olmamız bizi farklı kılıyor. Ayrıca müşteri memnuniyetini sağlıyor olmamız önemlidir. Bilgisayar satış, tamir, bakım ve onarımın tamamını bir arada yapıyor olmamız, marka ve müşteri memnuniyetiyle birleşince kalite ortaya çıkıyor." Bilgisayar konusunda da tavsiyelerde bulunan Birol Yiğit konuşmasına şöyle devam etti:
"İlk tavsiyem, bulunduğunuz yerden alın. Zonguldak, Ankara İstanbul'da oturan birisi tutup ta Çaycuma'dan bilgisayar almayacaktır. Çaycuma'da oturup ta daha uygun olacağını düşünerek tavsiyeyle veya internet üzerinden, dışarıdan bilgisayar alanlar, sıkıntısını ileride çekecektir. Arıza, teknik servis ve garanti konularında sıkıntı yaşarlar. 2 TL ucuza aldık zannedilir ancak zarar ederler. İkinci tavsiyem, satış sonrası da hizmet verebilecek, güvendiğiniz, nazınızın geçeceği yerden alınız. Üçüncü tavsiyem, ödeme kolaylığı sağlayabilen tanıdığınız yerden alın. Bilgisayar almak isteyenler, bu üç tavsiyemizi mutlaka dikkate alsınlar, avantajlı çıkacaklardır" diye konuştu.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@