banner476

Okul müdürlerinin yıllık izinleri

Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Yıllık İzinleri

Meb Personeli 17.07.2014, 09:16 17.07.2014, 09:17
Okul müdürlerinin yıllık izinleri
 2013 yılı sonunda yapılan müdür ve müdür yardımcılığı atamalarında atanan yöneticilerden son günlerde şaşırtıcı mailler gelmektedir.
Bunlardan bir tanesi de: "2013 Kasım ayında yönetici oldum. Amirim yöneticilikte bir yılımı doldurmadığım için 2014 yılında yıllık iznim olmadığını söylüyor. Bu doğru mudur? "

Şeklinde.

Öğretmenin yıllık izni 1 Temmuz-1 Eylül tarihleri arasında olduğunu ve yarıyı tatillerinde de izinli sayıldıklarını biliyoruz. Yöneticiler ise amirin takdir ettiği zamanlarda (özellikle de eğitim öğretimin olmadığı dönemde) izin kullanır.

2013 Kasım ayında atanan bir yönetici 2014 yılında yıllık izin kullanır.

Eğer 10 yılını doldurmuş ise 30 gün olarak

Eğer 10 yılını doldurmamış ise 20 gün olarak yıllık izni vardır.

Bu izni amir konumundaki kişi verir. Amir; okul müdürü için İlçe Milli Eğitim Müdürü, Müdür yardımcısı ve Başyardımcı için ise Okul müdürüdür.

Maksut BALMUK

Öğretmen
Kaynak: Kaynak: www.memurlar.net
Yorumlar (1)
iZİN 5 yıl önce
sayin balmuk biz okul müdür yardimcilari ve hizmetlinin izinlerini milli eğitim müdürümüz istiyor oda kaymakam istiyor diyerek yetkilerini artiriyorlar ve bizim yillik izin haklarimizi torpille ve ricayla kullanmamizi istiyorlar.yönerge açik okul müdür yardimcisina okul müdürü verir diyor.madde 6. ilçe müdürü okul müdürünün yetkisinide kullanmak istiyor.sensikasi tutmayana yillik izin veresi gelmiyor.ile ve bakanliğa bildirdik kimsenin umurunda değil.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@