Pınar öğretmen maaşını Yezidilere bağışladı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde yaklaşık 4 sene boyunca öğretmenlik yapan Pınar Demiray, bir aylık maaşını Yezidi çocuklara bağışladı.

Meb Personeli 21.08.2014, 13:30 21.08.2014, 13:30
Pınar öğretmen maaşını Yezidilere bağışladı
 Silopi'de beden öğretmenliği yapan ve son atama ile İstanbul'a atanan Pınar Demiray, Irak'ta yaşanan olaylar sonrası ülkelerini terk etmek zorunda kalan Yezidi ailelerine verilmek üzere bir aylık maaşını bağışladı. Yardımlar Yezidi ailelerin evlerine ulaştırıldı. Konu hakkında açıklamada bulunan Demiray, Irak'ın Sincar bölgesinde yaşanan olayları her gün basından takip ettiğini ve çok etkilendiğini söyledi.
Pınar Demiray, "Şengal'de katledilen çocukların aileleri perişan durumdalar. Çoğu bu vahşice katliamdan kaçarken açlık ve susuzluktan ölmüş diğerleri de Silopi'de halk ve yetkililerin yardımıyla konutlara yerleştirilmiş. Ben bugün bütün dünyada yapılan katliamların hepsini kınıyorum, hiçbir neden insanın yasama hakkından üstün değildir. Bu hak bizlere Rabbimiz tarafından verilmiştir ve sadece Rabbimiz tarafından alınır. Hiç kimseyi dilinden dininden renginden dolayı kınama ve hor görme hakkına sahip değiliz. İnsan olan herkesin bugün elini vicdanına koyması gerekir. Acıların rengi hep aynıdır, hepimizden dökülen kanımız da gözyaşlarımızda ayni renk. Kimse doğduğu yeri seçme lüksüne sahip değil. Gün acılara, ölümlere karsı birlik olma günüdür. Yeni Türkiye'de çokluk içinde birlik olma kenetlenme günüdür. Ben her gün katledilen bir çocuğun, bir insanin acısını yüreğimde hissediyorum. Ben her acıda ölen bir çocuk oluyorum. Orada insanlar aç susuz kalırken ben her başımı yastığa koyduğumda onların acısını yüreğimde hissediyor vicdanım rahat uyuyamıyorum. Maaşımı tüm kalbimle ihtiyacı olanlara bir nebze de yardım için Şengal'de katledilen çocuklarımız için bağışladım. İnşallah onları ziyarete gelip acılarına ortak olacağım" dedi. Yardımları alan Yezidi aileler kendilerine yardımlarda bulunan herkese çok teşekkür ettiklerini söyledi.
Yorumlar (3)
FATİH.BÜYÜK 6 yıl önce
helal olsun, rabbi̇m sana fazlasini ceri̇ri i̇ns.
bir elin verdiği kaç bin el gördü kimbilir 6 yıl önce
reklam bunlar, isim yapmış oldun, kişisel olarak popülariteni artıdın hepsi bu, face de şurda burda 3 5 resim de paylaştıysan tamamdır. halk kahramanı oldun demektir. bir elin verdiğini diğer el görmemeli. yardım gizli yapılmalı.
vatandaş 6 yıl önce
maaşının hepsini karşıladıysa başka gelirleri var demekki

Gelişmelerden Haberdar Olun

@