banner476

Vali'den Öğretmenlere Kılık Kıyafet Talimatı!

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenlerin kılık kıyafet yönetmeliğine uymaları konusunda resmi yazıyla uyarıda bulundu. Hatay Valisinin talimatı doğrultusunda yönetmeliğe uymayanlar hakkında yasal işlem başlatılacağı belirtildi.

Meb Personeli 09.01.2015, 09:28 09.01.2015, 09:34
Vali'den Öğretmenlere Kılık Kıyafet Talimatı!
 Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenlerin kılık kıyafet yönetmeliğine uymaları konusunda resmi yazıyla uyarıda bulundu. Hatay Valisinin talimatı doğrultusunda yönetmeliğe uymayanlar hakkında yasal işlem başlatılacağı belirtildi.

*Birçok sendika, sivil itaatsizlik eylemlerini sürdürüyor. Sendikaların almış kararlar doğrultusunda serbest kıyafetle okullara giden öğretmenlerin dışında sendikalı olmayan öğretmenler de bu eyleme destek vermektedir. Sendikaların bundan sonra nasıl bir yol izleyeceği, sivil itaatsizlik eylemlerinin devam edip etmeyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.

**Hatay Valisinin talimatı, diğer valilere örnek teşkil edecektir. Diğer şehirlerde de aynı şekilde uyarı yazıları gelebilir.Bu da öğretmenler için sıkıntı yaratacaktır. A ilinde kılık kıyafet konusunda esneklik yapılırken B ilinde esnekliğin olmaması ve soruşturmaların açılması uygulama açısından eşit olmayacaktır. Veya sendikalı olan öğretmene esnek davranılması, sendikalı olmayanlara esnek davranılmaması uygulamada ikiliğe yol açacaktır.

***MEB’in öğretmenlerin kılık kıyafeti konusunda bir düzenleme yapması şart olmuştur. Yönetmelikte değişiklik yapılarak çağa uygun bir kılık kıyafet uygulamasına gidilmelidir. Bu yapılmadığı sürece Valiler ve Kaymakamlar veya Milli Eğitim Müdürleri, öğretmenlerin kıyafetinden rahatsız olacaklardır.


gazetakamu.com

Yorumlar (1)
hakan 6 yıl önce
yeni türkiye deniliyor. ama kafaları eski türkiyede kalmış statükocu baskıcı kemalist eski bürokratlar hala eskinin özlemini duyuyorlar. bu eski türkiye talimatları yakışmıyor. akp nin en kısa sürede bir şeyler yapması lazım yoksa bu desteğini kaybedecek benden söylemesi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@