1 Canlı Ders, Kaç MB İnternet Kotası Harcıyor?

banner483

EBA'da veya direk Zoom programı ile benzer programlarda yapılan canlı dersin internet veri kullanımı oranları ne kadar?

MEB 24.09.2020, 14:32
1 Canlı Ders, Kaç MB İnternet Kotası Harcıyor?

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), koronavirüs pandemisi sebebiyle anaokulu ve 1. sınıflar hariç diğer tüm sınıf ve kademelerde uzaktan eğitime devam ediyor. Virüsün seyri, günlük vaka sayıları ve vefat sayıları ile virüse çare olacak aşının bulunmaması ve etkili bir ilacın olmaması uzaktan eğitime devam edileceğinin sinyalini veriyor.

 İlkokullarda günde 4 saat, diğer kademerde günde 6 saat gerçekleştirilecek uzaktan eğitimin ne kadar internet kullanımına mal olacağı da öğrenci, öğretmen ve veliler tarafından merak edilmektedir. Özellikle kotalı veya kotasız olup belirli bir kullanımdan sonra internet hızının ciddi derecede düştüğü ve canlı dersin etkin kullanımına imkan vermediği kullanıcılar ders başı veri miktarı hakkında bilgi almak istiyor.

 Bazı internet sitelerinde bilgi kirliliği yer alsa da 30 dakikalık EBA - Zoom canlı derste veri kullanımları masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı cep telefonlarına göre küçük farklılıklar gösterse de ortalama (Haberin Devamı İçin Tıklayınız)

banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@