banner476

15 ilden gelen müdür ve müfettişler ile toplantı yapacağız

Bakan Avcı: "Van'da, 15 ilimizden gelen il, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve müfettişlerimizle toplantılar gerçekleştireceğiz"

MEB 30.12.2015, 20:19
15 ilden gelen müdür ve müfettişler ile toplantı yapacağız
 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Van'da, 15 ilin, il ve ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve müfettişlerle toplantı yapacaklarını söyledi.
Bakan Avcı, Vali İbrahim Taşyapan'ı makamında ziyaret etti. Avcı, burada yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanlığı olarak değişik illerde bölge toplantıları düzenledikleri anımsattı.

Daha önce Marmara Bölgesi'nde toplantı gerçekleştirdiklerini kaydeden Bakan Avcı, şöyle dedi:

"İl ve ilçe milli eğitim müdürlerimizi, müfettişlerimizi belli temalar etrafında, sorunlarımızı konuşmak için topluyoruz. Yarın Van'da da 15 ilimizden gelen il, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve müfettişlerimizle toplantılar gerçekleştireceğiz. Bakanlığımızın yaptığı, yapmayı düşündüğü düzenlemelerle ilgili yöneticilerimizi bilgilendiriyoruz. Bundan önceki düzenlemelerin geri dönüşlerini dinliyoruz."

Toplantının geniş katılımlı çalıştay halinde gerçekleştirileceğini ifade eden Avcı, Van'da 200 yöneticiden yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini dinleyeceklerini aktardı.

Bakan Avcı, kar yağışı nedeniyle okulların tatil edilip edilmeyeceğine ilişkin soru üzerine, "Her ilde valilerimiz oradaki koşulları değerlendirirler. Hava koşulları veya herhangi bir nedenle eğitime ara verilmesi gereken okullarımız olursa yerel makamlarımız ilan ederler. Van'da da şu anda okulların tatil edilmesini gerektirecek bir hava yok" diye konuştu.

Avcı, ziyaretin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yeni hizmet binasını gezdi.
Yorumlar (4)
Dikab 5 yıl önce
Magduruz bakanim hadis dersinin gelmesini be her kafemede zorunlu olmasini subatta da 10 bin kadro verilmesini istiyoruz. Ahlahlik bir nesil icin...!!! Magduriyetimizi giderin yuksek puanlarla atanamiyoruz. 59la acikta kaldik
ahlak olacak edep ya HU 5 yıl önce
ben de 80 le
Yok artik 5 yıl önce
84 le acikta kalanlar ne yapsin .... 59 yuksek mi ??? Komik olmayin ...
Dikap? 5 yıl önce
Dikap ortaligi karistirmak icin yazmis, millet dikap a kufur etsin diye muhtemelen dinle alqkasi yoktur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@