2016 İl içi ve il dışı yer değiştirme(atama) Duyurusu yayınlandı

2016 İl içi ve il dışı yer değiştirme(atama) Duyurusu yayınlandı

2016 İl içi ve il dışı yer değiştirme(atama) Duyurusu yayınlandı

  Öğretmenlerin Büyük bir merakla beklediği il içi il dışı yer değiştirme takvimi MEB tarafından açıklandı İKGM internet sitesinde yayınlanan 2016 il içi il dışı yer değiştirme takvimine göre il içi yer değiştirme başvuruları 20 Mayıs ve 26 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılacak.

Bilindiği üzere il içi yer değiştirmeleri il milli eğitim müdürlükleri üzerinden yapılmaktadır il milli eğitim müdürlüklerinin başvuruları almasından sonra il içi yer değiştirme sonuçları 6 Haziran 2016 tarihinde il milli eğitim müdürlükleri internet sitelerinde yayınlanmaya başlanacaktır il içi yer değiştirme sonuçlarına göre ataması yapılan öğretmenler ilişik kesme işlemleri ise 17 Haziran 2016 tarihi itibariyle yapacaktır.


İl içi yer değiştirme başvurularından sonra ise iller arası yani il dışı yer değiştirme başvuruları başlayacaktır il içi yer değiştirme başvuruları hakkında daha detaylı açıklamalar MEB tarafından yayınlanacak kılavuzda yer alacaktır .


İl dışı yer değiştirme başvuruları ise 16 22 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacaktır il dışı yer değiştirme işlemleri ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sonuçlar 27 Haziran tarihinde açıklanacaktır.


il dışı yer değiştirme ilişik kesme işlemleri ise il dışı yer değiştirme sonuçları açıklamasından sonraki gün yani 28 Haziran 2016 tarihinde başlayacaktır .


2016 il içi il dışı yer değiştirme başvuruları hakkında en güncel ve en hızlı haberleri mebpersonel.com olarak sizlere aktarmaya çalışacağız.

İşte o duyuru

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum