banner476

24 Kasım'da Öğretmenlere İkramiye ve 3600 Ek Gösterge

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Meclis'te yaptığı konuşmada 24 Kasım'da öğretmenlere birer maaş ikramiye ve 3600 ek gösterge teklifinden bahsetti.

MEB 09.05.2018, 17:04 25.05.2020, 21:34
24 Kasım'da Öğretmenlere İkramiye ve 3600 Ek Gösterge

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer 'Sayın Bakan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk çağdaş dünyayı örnek göstererek öğretmenlerden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür yeni nesiller yetiştirilmesini istemiştir. Türkiye’deki öğretmenlerimiz de tüm zorluklara rağmen bu yolda ilerlemektedir ancak öğretmenlerimiz hepimizin bildiği gibi maddi ve manevi olarak büyük baskı altındadır. Öncelikle atama sorunu yaşayan öğretmenler öğretmen olduktan sonra da maddi imkânsızlıklarla karşı karşıyadır. Her 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde çocuklarımızı yetiştiren öğretmenlerimizin birer maaş ikramiyenin yanı sıra ek ders ücretleri artırılmalı, hazırlık ödeneği tüm eğitim çalışanlarını kapsamalı ve ödenek en az bir maaş tutarında olmalıdır. 3600 ek gösterge hakkı kesinlikle öğretmenlere de tanınmalıdır.

Bunun yanı sıra, gözümüzün önünde eriyen öğretmen adaylarının atama sorunu artık son bulmalıdır. Türkiye’deki öğretmen açığı taşeron sistemle geçiştirilmemelidir. Gençlerimiz artık derin bir buhrana sürüklenmemelidir. Atama bekleyen tüm öğretmenlerin vebali, günahı hepimizin boynundadır.' dedi.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@