banner476

28 ŞUBAT MAĞDURLARI BAKAN AVCI'YI UNUTMAYACAK

28 Şubat mağduru çok sayıda başörtülünün de olduğu bin 17 öğretmenin Nabi AVCI döneminde ataması yapıldı. 28 Şubat mağduru öğretmenlerin tamamının atamasını yapan Nabi Hoca'dan Allah razı olsun...

MEB 01.08.2014, 02:24 01.08.2014, 02:53
28 ŞUBAT MAĞDURLARI BAKAN AVCI'YI UNUTMAYACAK
   Milli Eğitim Bakanlığında Ak Parti iktidarı döneminde 28 Şubat mağduru öğretmenlerin neredeyse tamamının göreve dönmesini sağlayan Nabi AVCI dönemine bir parantez açarak Bakan Bey'i tebrik ediyoruz.

Milli Eğitim Bakanları içerisinde 28 Şubat mağduru öğretmenler konusunda hiç tereddüt yaşamadan mağdur olan öğretmenlerin neredeyse tamamı Nabi Hoca döneminde göreve döndürüldü. 

Şöyleki bir dönem önce Milli Eğitim Bakanlığında sadece 81 öğretmen göreve döndürülürken , Nabi Hoca döneminde 28 Şubat mağduru öğretmenlerin tamamı göreve iade edildi. Milli Eğitim Bakanlığında 1017 öğretmen 28 Şubat mağduru olarak göreve döndürülürken , Bu sayısının 2/3'den fazlası Nabi Hoca döneminde göreve iade edildi. 

Bakan Bey'in bu konudaki hassasiyeti ve Allah rızası gözeterek hiçbir hesap içerisinde olmadan 28 Şubat mağduru öğretmenleri göreve iade etmesi ; Nabi Hoca döneminde 28 Şubat mağduru olup şartları tutan tüm öğretmenlerin istediği ilde göreve başlatılması konusu kamuoyunun detaylı olarak bilmediği bir konu...

Nabi Hoca döneminde , 28 Şubat mağdurlarının tamamı göreve döndürülürken , Bakan Bey'in bu mağduriyeti giderirken kamuoyuyla bile paylaşmayacak kadar hassas olması onun bir farklı yönünü daha ortaya çıkarttı. Yapmış olduğu işleri sesiz ve gürültü çıkarmadan sadece Allah rızasını gözeterek yaptığını ortaya koyuyor. 

28 Şubat mağduru öğretmenlerin tamamını istediği yerde göreve başlatan Bakan Bey'in , konuşarak değil icraat yaparak yaşam tarzını ve hayata bakış açısını da kimsenin cesaret edemediği konularda yapmış olduğu icraatlerle ortaya koyuyor. 

Bakan Bey'in nezaketi , entellektüel birikimi ve tarzının yanında 28 Şubat mağdurları için gösterdiği hassasiyete çok özel bir paraf açmak ve Bakan Bey'in  bu davranışının diğer kurum yöneticileri ve siyasilere de örnek olması gerekir.

Sözün özü ; 28 Şubat mağduru öğretmenlerin neredeyse tamamını göreve iade eden Bakan Bey'i canı gönülden kutluyoruz. İnsani vasıflar herşeyin üstünde tutan, 28 Şubat mağduru öğretmenlerin göreve dönmesinde irade gösterip imzası ve emeği olan herkesi  Bakan Bey nezdinde canı gönülden tebrik ediyoruz. 

Geçtiğimiz gün hayata gözlerini yuman sanatçı Murat GÖĞEBAKAN'ı bir kez daha rahmetle anarken ; yazımıza merhum sanatçının şu sözleriyle son verelim ....

Murat GÖĞEBAKAN : " Hayatta olabileceğiniz en güzel şey ;bir duanın içinde yer almaktır." 

Sayın Bakan ; Siz 28 Şubat mağdurlarının dualarındasınız....

VİCDANLI GÖNÜLLER SİZİ ASLA UNUTMAYACAK...
Kaynak: www.kamudanhaber.com
Yorumlar (19)
mağdur 6 yıl önce
peki o dönem okulda aldığı formasyon kaldırılıp kpss sonrası tercih formunda okulun kodunun kaldırılması sonucu sap gibi ortada kalan bizler. gerçi birkaç sene önce hakkımız geri verlmiş ama düğün bittikten sonra kınayı napacağını herkes bilir
ali 6 yıl önce
bende 4+4+4 mağduru sınıfçıyım sizin yasa mağduru bizim sorunu kim çözcek allahından bulasın emi
MEMUR ÖĞRETMENLER 6 yıl önce
2012 de haksız bir şekilde kaldırılan hakkımızı geri istiyoruz sayın bakan sesimizi de duysun artık
.. 6 yıl önce
daha çok mağdur olurlar inşallah
2012 mağduru 6 yıl önce
kurumlararası hakkımızı istiyoruz bu haksızlık bitsin artık
MEMURÖĞRETMENMİŞ 6 yıl önce
avanta öğretmenli̇k yok artik
xyz 6 yıl önce
darısı başınıza olsun inş.
bekir 6 yıl önce
ben 8 senedir mağdurum, atanmıyorum....
bunun hesabını kim verecek ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@