"400 Bin Atama Bekleyene, Ağustos'ta  Öğretmen Atamaları Yapılmalıdır"

"400 Bin Atama Bekleyene, Ağustos'ta Öğretmen Atamaları Yapılmalıdır"

"Ağustos Ayında 50 Bin Öğretmen Atamaları Yapılmalıdır" Atama bekleyen öğretmen adayları Milli Eğitim Bakanlığı, ve hükümete çağrı yaparak Ağustos ayında 50 bin öğretmen atamalarının yapılması konusunda sosyal medya üzerinden baskılarını sürdürüyor.

 "Ağustos Ayında 50 Bin  Öğretmen Atamaları Yapılmalıdır" Atama bekleyen öğretmen adayları Milli Eğitim Bakanlığı, ve hükümete çağrı yaparak Ağustos ayında 50 bin öğretmen atamalarının yapılması konusunda sosyal medya üzerinden baskılarını sürdürüyor.

50 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI TALEP EDİLİYOR

Ağustos ayında 50 bin atama talebi var. Peki Ağustos ayında 50 bin öğretmen ataması yapılabilir mi? Geçtiğimiz hafta CHP Mv. Ceyhun İrgil eğitim komisyonu toplantısında Milli Eğitim Bakanı Sn İsmet Yılmaz'a bu talebi sordu kesin ve net bir açıklama ile Bakan İsmet Yılmaz " Ağustos'ta öğretmen ataması yok" dedi. Atama bekleyen öğretmen adaylarını hayal kırıklığına uğratan bu açıklamaya rağmen öğretmenlerin Ağustos'ta öğretmen ataması yapılması konusunda baskıları devam ediyor. 

Yıllardır adeta bir kural haline gelmiş olan Ağustos öğretmen atamalarının, bu yıl yapılmayacak olmasının nedeni olarak, ilk defa Şubat-2016 öğretmen atamaları için uygulamaya konulan aday öğretmenlik süreci gösteriliyor. Aday öğretmenlik süreci bu yıl, “Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecine İlişkin Yönerge”[iii] hükümlerine göre yapılıyor. Yönergeye göre aday öğretmenler, atama tercihinde, atanacakları okul ve adaylık sürecini yapacakları okul olmak üzere iki tercihte bulunuyor. Aday öğretmenler yetiştirme sürecinde, altı ay boyunca danışman öğretmen nezaretinde okul içi ve okul dışı adaylık programlarını tamamlayarak, sonraki altı ayda atandıkları okullarda göreve başlayarak adaylık sürecini tamamlıyor.

#AgustostaÖgretmene50Bin

Öğretmen adayları sosyal medyadan seslerini getirmeye devam ediyorlar. Dün aksam açtıkları #AgustostaÖgretmene50Bin etiketine toplamda 100 bin den fazla tweet paylaşımı yaparak öğretmen atamaları müjdesini beklediklerini yetkililere duyurdular. ,

İŞTE O TWEETLERDEN BAZILARI

MEBPERSONEL/ÖZELHABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum