banner476

7 Ekim Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı? 2017 (MEB) sınav sonuç ekranı

Sürücü adaylarının merakla beklediği 7 Ekim ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Geçtiğimiz hafta sınava giren binlerce kişi gözünü MEB'in ehliyet sınav sonuçları ekranına çevirdi. İşte 7 Ekim ehliyet sınavı sonuçları ile ilgili detaylar...

MEB 17.10.2017, 10:52
7 Ekim Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı? 2017 (MEB) sınav sonuç ekranı

2017 yılı itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 7 Ekim ehliyet sonuçları için geri sayım başladı. Binlerce sürücü adayının geçtiğimiz hafta girdiği ehliyet sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak. MEB ehliyet sınav sonuç sayfasını sürekli ziyaret eden vatandaşlar net tarihi merak ediyor. MTSKS (Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Sınavı) 7 Ekim ehliyet sınav sonuç tarihi ile ilgili tüm son dakika gelişmeler haberimizin detayında.

7 EKİM EHLİYET SINAV SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2017 takvimine göre binlerce sürücü adayının girdiği  MTSKS 7 Ekim tarihli ehliyet sınavı sonuçları 19 Ekim 2017 tarihinde açıklanacak. Adaylar ehliyet sınav sonuçlarını MEB internet sitesi http://www.meb.gov.tr/ üzerinden T.C. kimlik numaraları ile öğrenebilecekler. 7 Ekim ehliyet sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz MEB ile birlikte aynı anda haber7.'den duyurulacak.

SINAVDAN GEÇMEK İÇİN KAÇ PUAN ALINMASI GEREK?

Sınavda çıkan sorular ve cevap anahtarı, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan ODSGM ( Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü) üzerinden erişime açıldı. Ehliyet sınavından en az 70 puan alan adaylar direksiyon sınavına girebilecek. Direksiyon sınavından da en az 70 puan alanlar, stajyer ehliyet sahibi olacaklar.

DİREKSİYON SINAVI NE ZAMAN?

07 Ekim 2017 tarihinde MEB tarafından düzenlenen ehliyet sınavı 19 Ekim'de itibariyle açıklanması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı direksiyon sınavı içi kesin bir tarih vermezken, bir önceki dönemlere bakıldığında direksiyon sınavı, sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 15 ve 22 gün arasında düzenleniyor. Yani ehliyet sınavını başarılı bir şekilde geçen öğrenciler bir an önce direksiyon sınavına hazırlanmaya başlamalı.

SENENİN SON EHLİYET SINAVI NE ZAMAN?

MTSKS 2017-5 Sınavı ise 23 Aralık 2017 tarihinde saat 14.00'da yapılacak ve sınav sonuçları 04 Ocak 2018 tarihinde açıklanacak.

SINAVLARI KAZANDIKTAN SONRA EHLİYET ALMAK İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER

Sürücü belgesi almak isteyen ve gerekli belgeleri tamamlayan kursiyerler, özel motorlu taşıt sürücüleri kursu müdürlüklerine kayıt yaptıracaktır. Kayıt şartları aşağıdaki gibidir;

a. A1, A2, F ve H sınıfı sürücü kursları için 17 (on yedi) yaşını bitirmiş olmak.

b. B ve G sınıfları için 18 (on sekiz) yaşını bitirmiş olmak.

c. C, D ve E sınıfları için 22 (yirmi iki) yaşını bitirmiş olmak. ( Üniversitelerin sürücü eğitimi veren yüksekokul ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin askerî ihtisas görevleri için subay ve astsubay sınıf okullarında ve uzman Jandarma okullarında açılan sürücü eğitimi kurslarından mezun olanlarda bu şart aranmaz.)

ç. A1, A2, B, C, D, E, F, G ve H sınıfı için en az ilkokul düzeyinde eğitim almış olmak.

d. Pratisyen tabip veya uzman tabip tarafından verilen “sürücü olur” sağlık raporu almış olmak.

e. “Sabıka kaydının olmadığına dair” dilekçeyi kurs müdürlüğüne vermek.

f. Sürücü belgesi süresiz olarak geri alınmamış olmak.

g. Son 6 (altı) ay içinde cepheden çekilmiş 1 (bir) adet vesikalık fotoğrafını Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.

ğ. Nüfus cüzdanı fotokopisini Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.

haber 7 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@