Ankara MEM'de  "Dağıtım İhalesini Alanlar Ortada Yok”İş öğretmenlere kaldı.

Ankara MEM'de "Dağıtım İhalesini Alanlar Ortada Yok”İş öğretmenlere kaldı.

Ankara MEM'de "Dağıtım İhalesini Alanlar Ortada Yok” İş öğretmenlere kaldı.

Mebpersonel.com sitemizde Ankara'da Kaynak Kitaplar Dağıtımında Skandal .Kitaplar Okullara Dağıtılamadı. Özel haberimizde Kitap dağıtımına dair yaşanan gelişmeleri sizlere aktarmıştık.

Haberimiz sonrası ise CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya'da bu konuda yaşananlara dair açıklamalarda bulundu.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Ankara’da öğretmen ve öğrencilerin okullarına gönderilen yardımcı ders kitaplarını kendilerinin taşıdığını gösteren fotoğraflar paylaştı ve "Burası Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü deposu. Altındağ Çağdaş Uygulama Okulu idareci, öğretmen ve öğrencileri, kitapları kendi imkanlarıyla taşıyor. Dağıtım ihalesini alanlar ortada yok” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu eğitim yılında ders kitapları gibi yardımcı kitaplarından öğrencilere ücretsiz dağıtılacağını, ders ve yardımcı kitapların okullar açıldığında öğrencilerin sıralarının üzerinde olacağını açıklamıştı.

Yıldırım Kaya, bugün sosyal medya hesabında, Ankara’da öğretmen ve öğrencilerin okullarına gönderilen yardımcı ders kitaplarını kendilerinin taşıdığını gösteren fotoğraflar yayınladı. Kaya, paylaşımında şunları kaydetti:

“Dağıtım İhalesini Alanlar Ortada Yok”

“Hani yardımcı kitaplar öğrencilerin sıralarında olacaktı. Burası Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü deposu. Altındağ Çağdaş Uygulama Okulu idareci, öğretmen ve öğrencileri, kitapları kendi imkanlarıyla taşıyor. Dağıtım ihalesini alanlar ortada yok.”

Yıldırım Kaya, konuya ilişkin yaptığı açıklamada ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ders ve yardımcı kitaplara ilişkin açıklamasını anımsattı ve şunları söyledi:

“‘Kaynak kitap vereceğiz’ değiniz bu kitapların hiçbiri öğrencilerin eline ulaşmadı. Eğer yapamayacağınız işi defalarca söylerseniz toplumun güvenini kaybediyorsunuz, kaybettiniz ve kaybetmeye devam edeceksiniz. Öğrencilerin eğitim-öğretim yılındaki hayalleriyle oynamayın. Ders kitabı yanında bir yardımcı kitap vermek istediniz, bunu bile beceremediniz.”

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum