Araştırma projeleri yarışması Türkiye finali

Araştırma projeleri yarışması Türkiye finali

Millî Eğitim Bakanlığının TÜBİTAK iş birliğinde ortaöğretim öğrencilerini; temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek amacıyla “Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” düzenlendi.

 Ortaöğretim öğrencilerini; temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve böylece farklı bilimsel bakış açıları kazanmalarına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen yarışma; bilgisayar, biyoloji, fizik, kimya, matematik, Türk dili ve edebiyatı, coğrafya, değerler eğitimi, psikoloji, sosyoloji, tarih ve teknolojik tasarım olmak üzere 12 alanda gerçekleştirildi.

Bu yıl 47’ncisi yapılan “Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na 5-18 Ocak 2016 tarihleri arasında 20 bin 982 öğrenci tarafından 13 bin 33 proje başvurusu yapıldı. Adana, Ankara, Erzurum, Eskişehir, İstanbul Asya, İstanbul Avrupa, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun ve Van olmak üzere 12 bölgede bin 200 proje 22-25 Mart 2016 tarihleri arasında sergilendi.
Başarılı bulunan 221 proje Türkiye Finali için ATO Congresium Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda sergilendi. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması, Türkiye Finali 6 Mayıs 2016 tarihinde yapılan ödül töreni ile tamamlandı. TÜBİTAK tarafından düzenlenen törenle dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum