banner476

Bakan AVCI'dan Öğretmenlere Büyük Jest

Öğretmenler ,Ramazan ayına denk gelen yıl sonu seminer çalışmalarını istedikleri ilde alabilmelerini sağlayan Öğretmen Dostu Bakan AVCI'ya teşekkürlerini ilettiler.

MEB 09.06.2015, 22:03 09.06.2015, 22:46
Bakan AVCI'dan Öğretmenlere Büyük Jest
İlköğretim ve ortaokul kurumlarında görev yapan öğretmenler  ilgili mevzuat çercevesinde derslerin kesim tarihinde itibaren temmuz ayının ilk iş gününe  kadar görevli oldukları okullarda mesleki çalışmalara katılmak zorundular. Bu çercevede  ilkköğretim ve ortaokul kurumlarında görev yapan öğretmenler  15 -30 Haziran 2015 tarihleri arasında mesleki yıl sonu çalışmalarına katılım sağlamaları gerekiyordu.

Bu yıl  Ramazanın ayın 18 Haziran 2015  itibariyle başlamasından ötürü Ramazan ayını  ailerinin yanında geçirmek isteyen öğretmenler yıl sonu seminer çalışmalarını istedikleri ilde almaları yönünde ki  taleplerine Öğretmen Dostu Nabi Hoca kayıtsız kalmadı.Bakan Avcı'nın imzasıyla 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilen resmi yazıda  öğretmenlerin yıl sonu seminer çalışmalarını istemeleri halinde başka illerde ki eğitim kurumunda yapabilecekleri ifade edildi.

 Bakan Nabi Avcı'nın bu  hassasiyeti   sayesinde öğretmenler Ramazan ayını ailelerinin  yaynında geçirebilecekler . Bakan Avcı'nın bu müjdesi eğitim camiasında  büyük bir takdir ile karşılandı ve bu konuda   öğretmenler sosyal medyada  Öğretmen dostu Bakan AVCI'ya ya teşekkürlerini ilettiler.


Göreve geldiği günden  bu yana   konu öğretmen olunca sorunların çözülmesi yönünde talimatlarını esirgemeyen ve bu kararda da  imzası bulunan  Öğretmen Dostu  Milli Eğitim Bakanı Nabi Hocaya teşekkür ediyoruz . Meb tarihinde ilk defa alınan bu kararında  tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını dliliyoruz.

İşte Bakan Avcı İmzasıyla İllere Gönderilen O Yazı
Yorumlar (16)
mehmet 5 yıl önce
rotasyonu da iptal etsen ne güzel olur
mutluu 5 yıl önce
Allah razı olsun
ek 5 yıl önce
Allah razı olsun gerçekten...
TEŞEKKÜRLER 5 yıl önce
hayatında sınav kazanmamış, idarecilik yapmamış dedeleri okul müdürü, 1800 torpilliyi şube müdür yaptığınız içinde teşekkürler
işsiz fenci 5 yıl önce
biz nasılsa evde geçiriyoruz sıkntı yok atanamayınca malum.. 3 yıldır evde çakıldık kaldık sayenizde.. koleje başvuruyoruz tecrübe yok diyo.. ee arkamızda dayı amca torpilde yok.. erkek olarak çok zor kızda vermiyorlar iş olmayınca !!! 3 kuruşa özel ders veriyoruz anca cebimize biraz para giriyo oda sigara parası !! mahvettiniz gelceğimizle oynadınız sizin yatacak yeriniz yok !! fakülteleri doldurun hla öğretmnle.. bizim bakkal bile formasyon alacak nerdeyse o hale getirdnz öğretmnlği !!!
sayın bakan müdür kıyımını biliyormu 5 yıl önce
Ülkücü okul müdürü kıyımı yapan Akp ile mhp nin koalisyonuna karşıyız. Türkiye cumhuriyeti tarihinde, bu kadar toplu kıyım görmedi. Malum sendika işbirliği ile 22000 okul müdürü ve yardımcısını görevden alan akp , rekor kırarak tarihe geçmiştir. Bu zulmü hiç Unutmayacağız. Bir kanunla, eğitim bir sen li olmayan tüm okul müdürleri müdürlükten alınarak, yerlerine Ebs li öğretmenler mülakatla okul müdürü yapıldılar. Akp nin çöküş nedeni budur. Sayın bakan Avcı görevini bırakmadan önce , bugünlerde mahkeme kararları uygulanması hususunda il müdürlüklerine yazı yazarsa mahkeme kazanan okul müdürlerini görevlerine döndürürse kul hakkından kurtulmuş olur.
ahmet 5 yıl önce
Tesekkurler bakanim.
tüh sana 5 yıl önce
bi atama yaptırmadın be sinsi herif seni.....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@