banner476

Bakan Avcı: İmam hatipler üniversitelere öğrenci yetiştiriyor

Milli Eğitim Bakanı Avcı: - "Bazıları zannediyorlar ki imam hatip ortaokulları ve liseleri, sadece Diyanet İşleri Başkanlığında görev alacak öğrenci yetiştiriyor. Oysa bu okullarımız aynı zamanda üniversitelere öğrenci yetiştiriyor"

MEB 03.06.2015, 15:56 03.06.2015, 15:58
Bakan Avcı: İmam hatipler üniversitelere öğrenci yetiştiriyor

 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bazılarının imam hatip ortaokulları ve liselerinin sadece Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev alacak öğrenciler yetiştirdiğini zannettiğini belirterek, "Oysa bu okullarımız aynı zamanda üniversitelere öğrenci yetiştiriyor" dedi.

Avcı, Eskişehir Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen, "İmam Hatip Okulları Şöleni"nde, imam hatip ortaokulları ve liselerinin nasıl bir eğitim verdiğini konusunda bilgi sahibi olunmadığını söyledi.

Öğrenciler ve velilerinden, bu okullarda verilen eğitimi herkese anlatmalarını isteyen Avcı, şöyle konuştu:

"Çevrenize tane tane, bıkmadan usanmadan anlatın çünkü okullarınız yeteri kadar bilinmiyor, tanınmıyor. Bu yüzden okullarınızla ilgili genellikle kamuoyunda zaman zaman çok eksik bilgiler dolaşıyor. Pek çok örneğine rastladık. Bazıları zannediyorlar ki imam hatip ortaokulları ve liseleri, sadece Diyanet İşleri Başkanlığında görev alacak öğrenci yetiştiriyor. Oysa bu okullarımız aynı zamanda üniversitelere öğrenci yetiştiriyor."

Avcı, imam hatip ortaokulu ve liselerinde katsayı ve kılık kıyafet gibi pek çok sorunun ortadan kaldırıldığını kaydetti.

Daha sonra Avcı, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeyrek altın, strateji oyunu mangala, Mehmed Akif Ersoy'un Safahat adlı eseri ve Eskişehir'i tanıtan kitap hediye etti.

 Anadolu Ajansı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@