banner476

Bakan Avcı, İstanbul Medipol Üniversitesi Mezuniyet Törenine Katıldı

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, mezun olan öğrencilere günlük tutmalarını tavsiye etti.

MEB 19.06.2014, 21:54 19.06.2014, 21:55
Bakan Avcı, İstanbul Medipol Üniversitesi Mezuniyet Törenine Katıldı
 İstanbul Medipol Üniversitesi´nin mezuniyet töreni, Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı´nın da katılımıyla Haliç Kongre Merkezi´nde yapıldı.
 
Törende konuşan Bakan Avcı, böyle güzel ve mutlu bir günde kendisini davet eden üniversite yönetimine teşekkür etti.
 
Bakan Avcı, üniversiteyi bitirmenin, mezun olmanın çok güzel olduğuna işaret ederek, ancak seçkin bir üniversitenin ilk mezunu olmanın çok daha güzel bir duygu olduğunu düşündüğünü kaydetti.
 
Mezun olan tüm öğrencileri tebrik eden Bakan Avcı, "Anneleri, babaları özellikle tebrik ediyorum. Bugün onlar da bugüne kadar yaptıkları nice fedakârlığın boşa gitmediğini sevinç içinde gördüler. Onlara çok teşekkür ediyoruz ve kutluyoruz" dedi.
 
Bakan Avcı, emekleriyle üniversiteye katkıda bulunan hocalara da teşekkürlerini bildirerek, şunları kaydetti:
"Elimde yazılı bir metin var ama onu okumayacağım. Çocuklarla, gençlerle diplomaların arasına daha fazla girmek istemiyorum. ´Çok konuşmayacağım´ dediğim zaman müthiş bir alkış geliyor. Ben böyle güzel bir mezuniyet töreni yaşayamadım. Bizim zamanımızda mezun olmak epey zor bir işti. O bakımdan sizlere ayrıca gıpta ettim. Ben mezun olurken bir büyüğümüz, bir hocamız, bir ağabeyim bana ne söylese iyi olur diye düşündüm. Size bugünü hatırlamanız için küçük bir tavsiye, bugün bir defter alın, kaleminiz nasıl olsa vardır, bir günlük tutmaya başlayın. İlerde inşallah onlara döndüğünüz zaman bu güzel günleri tekrar tekrar yaşamanıza da vesile olur. Hepinize tekrar ömür boyu başarılar diliyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun."
 
Önce bölüm birincilerine ardından da tüm öğrencilere diplomalarının dağıtıldığı tören, Bakan Avcı´yla hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.
title=
title=
title=
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@